TOKİ’nin UEFA ve FIFA standartlarına uygun inşa ettiği Yeni Adana Stadı’nın yüzde 90’ı tamamlandı. Ligin ikinci yarısına yetiştirilmesi planlanan statta çalışmalar hızla sürüyor.

Adana Merkez Sarıçam ilçesinde TOKİ tarafından 2014’te çalışmalarına başlanan Yeni Adana Stadı UEFA ve FIFA standartlarına göre inşa ediliyor. İnşa çalışmalarında yüzde 90 seviyesine ulaşılan stadın 2018-2019 sezonunun ikinci yarısına yetiştirilmesi için kalan yüzde 10’luk kısmın çalışmaları aralıksız devam ediyor. Stadın kısa sürede tamamlanması planlanıyor.

6 kat yüksekliğinde ve 33 bin kişi kapasiteli stat, yaklaşık 102 dönüm arazinin 43 dönümü üzerinde yükseliyor. Stat bünyesinde, sosyal donatıların yanı sıra 10 adet asansör, iki yürüyen merdiven ve 104 adet turnike ile basın ve VIP tribünü yer alıyor.

ENGELLİ DOSTU STAT

Engelli dostu statta engellilerin rahatça kullanabileceği, 172 kişilik engelli bölümü ve 172 refakatçi koltuğu bulunuyor. Stat etrafında 431’i kapalı olmak üzere toplam bin 444 araçlık otopark da yer alıyor.

Dokuz adet engelli, 34’er adet erkek ve kadın tuvaletinin bulunduğu stat alanında kadın ve erkekler için ayrı mescit bulunuyor. Sporcular ve hakemler için iki adet rahatlama havuzu ve masaj odalarının da yer alacağı yeni stattan, 46 branşta faaliyet gösteren spor kulüpleri de faydalanabilecek.