Enza Home ve Yataş Bedding markaları ile Türkiye’nin global markaları arasına giren Yataş Grup, İstanbul Sanayi Odası tarafından her yıl açıklanan Türkiye’nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu (İSO 500) 2017 listesinde 53 basamak birden yükselerek 279’uncu sıraya yerleşti. 

Mobilya sektöründe en çok büyüyen firmalar arasında yer alan ve sektörünün en büyük ikinci grubu Yataş, İstanbul Sanayi Odası tarafından açıklanan “Türkiye’nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu” (İSO 500) 2017 listesinde 279’uncu sıraya yükseldi. Listede geçen yıla oranla 53 basamak birden yükselen Yataş Grup, 2016 yılında da 38 basamak yükselerek 332. sıraya yerleşmiş ve 2015 yılında da 127 basamak birden yükselerek halka açık şirketler arasında en hızlı yükselen şirketlerden biri olmuştu.

Yataş Grup olarak, gelecek 5 yılda ilk 100’e girmeyi hedeflediklerini söyleyen Yataş Grup CEO’su Nuri Öztaşkın;

“2011 yılında start verdiğimiz dönüşüm sürecimizde 2017 yılını yeni bir milat olarak belirledik ve ikinci beş yıllık gelişim stratejimizi uygulamaya başladık. Fabrikalarımıza yaptığımız yatırımlarla üretim sürecimizi son teknolojiden yararlanacağımız bir aşamaya getirdik. Enza Home ve Yataş Bedding markalarımızla hem yurtiçi hem de yurtdışında atağa kalktık. Bir dünya markası olma yolunda koşar adım ilerliyoruz. Türkiye’nin en büyük 500 sanayi kuruluşu arasında bir yılda 53 basamak birden yükselerek 279. Sıraya çıkmamız da bu süreci ne kadar doğru yönettiğimizin bir göstergesi bizim için. Geldiğimiz noktadan dolayı çok mutluyuz. Müşterilerimizden aldığımız güven, çalışanlarımız ve iş ortaklarımızdan aldığımız güçle, gelecek hedeflerimize de başarıyla ulaşacağımıza inanıyorum.” diye konuştu.