İstanul’un gelişen bölgelerinden biri olan Kartal’da yen bir konut projesi inşa ediliyor. YG İnşaat tarafından hayata geçirilen Yakapark Kartal’da satışlar başladı.

Yakapark Kartal’da satışlar başladı. İstanul’un gelişen bölgelerinden biri olan Kartal’da yen bir konut projesi inşa ediliyor. YG İnşaat tarafından hayata geçirilen proje için bugün bir basın toplantısı düzenlendi. Toplantıya YG İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Yüksel Gülhan ve YG İnşaat Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Yavuz Gülhan katıldı.

Farklı konut tipleri

3 blokta 166 konuttan meydana gelen projede 2 oda 1 salondan 4 oda 2 salona kadar bir çok konut alternatifi yer alıyor. Yakapark projesindeki konutların büyüklükleri ise 86 metrekareden başlıyor 298 metrekareye kadar yükseliyor.

Metrekaresi 3 bin 800 lira

Projede yer alan dairelerin metrekare fiyatı 3 bin 800 liradan başlıyor. Projede daire fiyatları 325 bin 200 liradan başlıyor. 6 bin 300 metrekare arsa alanı üzerinde inşa edilen projede 34 bin 500 metrekare inşaat alanı bulunuyor. Proje 60 milyon lira yatırım bedeli ile hayat buluyor.

Çeşitli ödeme avantajları

‘Projede banka kredisiyle yüzde 25 peşin 120 ay vadeli taksit imkanından yararlanmak mümkün. Kendi bünyemizde de yüzde 30 peşin 70 ay vade farksız fırsat sunuyoruz. Peşin ödemelerde ise yüzde 10 indirim söz konusu. Ayrıca kişiye özel ödeme kolaylıkları da sağlıyoruz’ açıklamasını yapan YG İnşaat Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Yavuz Gülhan projede bir çok ödeme avatajının olduğunu dile getirdi.

Çevreci proje

Çevreci bir proje olan Yakapark’ta banyo, mutfak ve lavabolarda kullanılan suların arıtılmasına olanak veren gri su sistemi kullanılacak. Böylece su israfının önüne geçilecek, peyzaj için kullanılacak ve sudan tasarruf edilecek. Banyo ve mutfakta kullanılan su arıtılarak depolanacak ve peyzaj alanını sulamak için kullanılabilecek. Bahçe aydınlatmasında da güneş enerjisinden faydalanmak mümkün olacak. Böylece konut alıcısının cebinden çıkacak aidat bedeli de azalacak. Yüzde 80’e yakın kısmı açık ve yeşil alan olarak planlanan projede dairelerin yüzde 70’i deniz de görüyor.

Proje Sabiha Gökçen Havalimanı’na giden E-5 bağlantı yolu üzerinde konumlanıyor. Üniversite, hastane ve alışveriş merkezlerine komşu olan Yakapark projesi, deniz gören daireleriyle Aydos ormanlarına komşu konumda.

Yakapark projesinde kapalı yüzme havuzu fitness, sauna, buhar odaları, yürüyüş ve koşu parkuru, tenis, basketbol, voleybol, mini futbol vb. çok amaçlı spor sahası, trambolin, bisiklet ve paten yolu, pilates alanı, botanik bahçeleri, meyve bahçesi, hobi bahçesi, şömine ve barbekü alanı, kış bahçesi, şelale süs havuzu, kafe vitamin bar, squash salonu, play station ve mobil oyun odaları, sinema odası, party ve kareoke odası, bilardo, masa tenisi, çocuk oyun alanları kreş, seyir terası, güvenlik ve kapalı otopark gibi sosyal alanlar bulunuyor.

 

Eyüp İYİGÜN/Emlakmetrekare.com