Avrupa Konutları markası ile konumlandırılan Eclipse Maslak projesinde WorkLand hizmeti de sunulacak.

İstanbul’un plazalar bölgesi Maslak’ta inşa edilen Eclipse Maslak projesinde yer alan Workland, ofisinizde tüm günü en iyi şekilde geçirmenizi sağlayacak şekilde tasarlanıyor. WorkLand projesinin tanıtım toplantısına bugün Workland İcra Kurulu Başkanı Serhan Çetinsaya ve Yardımcısı Sare Çetinsaya katıldı.

Hazır ofis sektöründe fark yaratmak istediklerini belirten Srhan Çetinsaya, bugüne kadar Artaş Grubu olarak bir çok proje ürettiklerini ve konut stoklarını kolay erittiklerini ancak ofis stoklarını biraz daha yavaş erittiklerini belirtti. Workland ile farklı bir işe girdiklerini belirten Sethan Çetinsaya Eylül sonunda tadilata başladıklarını ve ofisi kurduklarını dile getirdi.

Toplamda 44 hazır ofisten meydana gelen projede ofis büyüklükleri 10 ile 50 metrekareye kadar değişkenlik gösterebiliyor. 9 Farklı tipte hazır ofisin yer aldığı Workland’de ortak alanlar için oldukça geniş yer bırakıldı. Projede toplam kiralanabilir alan 600 metrekare. 550 metrekaresi toplantı odası ve ortak alanlara ait olarak tasarlandı.

‘Şube sayısını ilk etapta 5’e çıkaracağız’

Çetinsaya, ‘Biz toplamda bu işe 2 buçuk milyon lira yatırdık. Bu işe başlıyoruz ama devamı da tabiki gelecek. Eclipse Maslak projesinden sonra Vadistanbul projesine, Ataşehir projesine, Ataköy projesine ve Ümraniye projesine geçiş yapacağız. Şube sayısını ilk etapta 5’e çıkaracağız. Workland ile en az 40 şehirde faaliyet göstereceğiz’ dedi.

Fiyatlar 1.995 bin ile 8 bin lira arasında değişiyor

Workland’ın içinde yer aldığı Eclipse Maslak projesinde ortalama kira fiyatlarının 20 dolara geldiğini belirten Çetinsaya, Workland projesinde kiralama fiyatlarının 1.995 bin ile 8 bin lira arasında değiştiğini belirtti.

En az 6 aylık kiralama yapmak gerekiyor

En az 6 aylık kiralama yapılan projede belirtilen bu fiyatların yıllık kalma sözünde geçerli rakamlar olduğunu dile getiren Çetinsaya 7 gün 24 saat odanın kullanılabilirliğini de hatırlattı. Projede, telefon, sekreterya hizmetleri, haftada 1 saat toplantı odası, otopark gibi hizmetler ücretsiz sunuluyor.

Kiralamalar TL ile

Kiralamaların hepsinin TL ile yapıldığını, dolar ile ilgili bir hesap yapılmadığını da hatırlatan Çetinsaya projede yıllık kira artış oranının yüzde 3 olacağını belirtti.

Bütün ihtiyaçlar tek seferde

Toplantıya katılan proje hakkında detaylı bilgi veren Sare Çetinsaya ise, ‘Projenin çok başarılı olacağına inanıyorum. Girişimcilerin Maslak’ta ofis tutması çok zor olabiliyor. Biz de diyoruz ki gelin 10 metrekare de olsa, 50 metrekare de olsa biz sizin bütün ihtiyaçlarınızı giderelim. Biz projeye çok güveniyoruz’ dedi.

‘İhtiyaç programına göre hareket ediyoruz’

U Dizayn Mimarlık Yöneticisi Umut Uzuner ise projeyi hazırlarken çok keyif ve heyecan duyduklarını belirterek, ‘Burada ihtiyaç programına göre hareket etmemiz gerekiyor. İlginç ve çok keyifli bir tecrübe oldu. 9 farklı tipte hazır ofis tasarladık. 10 ile 50 metrekare arasında değişen ofisler tasarladık. Metrekare dağılımına göre 4 ana rengimiz var. Bu renklere göre çözümler getirdik. Toplamda 44 adet çalışma alanımız var. En önemli alanlardan biri de kafeterya alanımız. Proje için çok heyecan duyarak çalışıyoruz. Ortaya da çok güzel işler çıkıyor’ dedi.

Eyüp İyigün/Emlakmetrekare.com