Nişantaşı ve Teşvikiye’nin yenilenmesinde önemli bir rol sahibi olan Topoğlu İnşaat, sektörde benzersiz bir yapıya imza attı. Türkiye’nin doktorlara özel ilk muayenehane merkezi olan ve Sağlık Bakanlığı’nın standartlarına yüzde 100 uyum sağlayan VİTAL FULYA, İstanbul’un sağlık vadisi olarak bilinen Fulya’daki muayenehaneleri bünyesinde toplayacak. Topoğlu İnşaat, 40 milyon dolarlık yatırımla inşaa ettiği VİTAL FULYA’dan sonra aynı marka ile 5 yıl içinde 50 adetlik bir sağlık zinciri oluşturacak

Nişantaşı ve Teşvikiye’nin yenilenmesinde önemli bir rol sahibi olan Topoğlu İnşaat, sektörde tamamen farklı bir yapıya imza attı. Türkiye’nin doktorlara özel ilk muayenehane merkezi olan ve Sağlık Bakanlığı’nın standartlarına yüzde 100 uyum sağlayan VİTAL FULYA, İstanbul’un sağlık vadisi olarak bilinen Fulya’daki muayenehaneleri bünyesinde toplayacak. Ocak 2015’te faaliyete başlayacak olan VİTAL FULYA’dan sonra Topoğlu İnşaat, tescil ettirdiği VİTAL markası ile 5 yıl içinde tüm Türkiye’de 50 adetlik bir sağlık zinciri oluşturacak.

Topoğlu İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Davut Topoğlu ile Yönetim Kurulu Üyeleri Ayhan Topoğlu ve Vedat Topoğlu, 2015 yılına ilişkin hedeflerini açıkladı. Ocak 2015’ten itibaren VİTAL FULYA’nın faaliyete başlayacağını belirten Davut Topoğlu, “Yıllara dayanan tecrübemizle Türkiye’nin en sağlıklı binasını yapmaya çalıştık. Toplam 40 milyon dolarlık yatırımla VİTAL FULYA’yı faaliyete geçiriyoruz. Burada 30’dan fazla muayenehaneye Avrupa standartlarında ev sahipliği yapacağız” dedi.

2015’te standartlar değişiyor

VİTAL FULYA’yı tasarlarken Sağlık Bakanlığı’nın en son yayımladığı genelge ve muayenehane açma yönetmeliklerine uygun olarak planladıklarını ifade eden Davut Topoğlu şöyle konuştu: “2015 yılının ikinci yarısına kadar verilen uyum süresinden sonra muayenehanelerde standartlar değişecek. Artık her muayenehanede yangın merdiveni, engelli asansörü, bekleme ve emzirme salonu gibi birçok özellik aranacak. VİTAL FULYA ile bu standartların tamamını karşılayan tek yapı olacağız. İstanbul’un sağlık vadisi haline gelen Fulya’da doktorların kendi muayenehanesinde dünya standardında hizmet vermelerine yardımcı olacağız. İstanbul’dan başlamak üzere Anadolu’nun büyükşehirlerinde 5 yıl içinde 50 VİTAL’e ulaşmayı planlıyoruz.”

Antibakteriyel malzemeler kullanıldı

VİTAL FULYA, 170–750 metrekare arasında değişen 32 kiralık muayenehane ile 100’den fazla doktora ev sahipliği yapacak. 12 katta toplam 11 bin metrekare alana sahip VİTAL FULYA’da sağlık sektörüne uygun materyaller kullanıldı. Antibakteriyel lavabolar ve kendi kendini temizleyen nanoteknolojik boyanın kullanıldığı VİTAL FULYA’da lüks bir cafe–restoran da bulunuyor. 1800 metrekarelik 150 araç kapasiteli bir otopark bulunan binada vale hizmetinin kiracılar için ücretsiz sunulacağını belirten Ayhan Topoğlu, “Doktorların her türlü ihtiyacı karşılanacak. Araçlarını valeye bırakıp muayenehanesine çıkacak. Burada doktorlar sadece hastaları ile ilgilenecek” diyor.

Ambulans taşıyan asansör

Akıllı bina teknolojileriyle donatılan VİTAL FULYA’da laboratuvar, görüntüleme merkezi, medikal ürünler mağazası, eczane gibi sağlık sektörüne özel birçok birim bulunuyor. Binanın en önemli özelliklerinden biri de ambulans asansörü olacak. Hastalar görüntüleme katlarına ambulans ile birlikte inebilecek.

Sağlık Bakanlığı Tedavi Hizmetleri Genelgesi’ne tam uygunluk
İtfaiye Müdürlüğü Yönetmelikleri Genelgesi’ne tam uygunluk
Akıllı bina teknolojisi
Eczane
Medikal ürünler mağazası
Cafe/restoran
Danışma hizmeti
Online randevu hizmeti
Tıbbi atık toplama merkezi
Doktor ve hastalar için 1800 m2 kapalı otopark
7/24 özel güvenlik ve kamera sistemi
Vale parking hizmeti
2 adet asansör (Biri sedye taşımaya uygun, diğeri 8 kişi kapasiteli)
Her katta yangın dolapları
Panele bağlı duman dedektörleri
Yangın ihbar alarm sistemi
Merdivenlerde basınçlandırma sistemi
Otomatik yağmurlama sistemi
Şarjlı acil çıkış levhaları
Acil aydınlatmalar
900 m2 görüntüleme merkezi
600 m2 laboratuvar merkezi
450 m2 ile 600 m2 kat alanları
170 m2 ile 750 m2 arasında değişen muayenehaneler