Yeni Asır Gazetesi haberine göre Yaşar Üniversitesi Ekonomi Bölümü Başkanı Doç. Dr. Umut Halaç, 2015 yılının ekonomi gidişatı konusunda önerilerde bulundu. Halaç, uzun vadeli yatırım için ödeyebiliyorlarsa ev sahibi olun dedi.

Yaşar Üniversitesi Ekonomi Bölümü Başkanı Doç. Dr. Umut Halaç, 2015 yılının ekonomi gidişatı konusunda önerilerde bulundu. Halaç, “Küçük yatırımcı, 2015’te faiz indirim kararını beklesin ve uzun vadeli yatırım için ödeyebiliyorlarsa ev sahibi olsun” dedi.

Yaşar Üniversitesi Ekonomi Bölümü Başkanı Doç. Dr. Umut Halaç, 2015 yılının ekonomi gidişatı konusunda önerilerde bulundu. Halaç, “Küçük yatırımcı, 2015’te faiz indirim kararını beklesin ve uzun vadeli yatırım için ödeyebiliyorlarsa ev sahibi olsun. Altın her ne kadar artmış gibi görünse de yine dalgalı gidecektir, güvenli liman değil ve düşüşü sürer” diye konuştu.

Güvenli liman değil

Altındaki küçük yükselişin, güvenli liman arayışındaki küçük yatırımcının yönelmesi nedeniyle ortaya çıktığını dile getiren Doç. Dr. Halaç, “Altın eski haline dönecektir. Altın yine dalgalı gidecektir ve düşüş sürecektir. Küçük yatırımcı mümkün olduğunca bu yıl olduğu gibi gelecek yıl da altın yatırımından uzak durmalı” dedi.

Yeni Asır