10-13 Mart tarihleri arasında Fransa Cannes’da düzenlenecek olan MIPIM 2015, Türkiye’nin şehir çıkarmasına sahne olacak.

Bu yıl dünya çapında markalaşmayı amaçlayan şehir katılımının ön plana çıktığı MIPIM 2015’e Türkiye; İstanbul, Ankara, Antalya, Bursa ve Sakarya şehirlerinin yanı sıra Beyoğlu Belediyesi başta olmak üzere pek çok ilçeyle katılıyor.

Türkiye’nin toplamda 1.200 metrekarenin üzerinde bir alanda temsil edileceği MIPIM 2015’te Türkiye’den katılacak şehir ve ilçeler; fuarın bu yılki ana konsepti olan “dijital devrim” doğrultusunda projeler geliştiriyorlar. İstanbul Ticaret Odası’nın (İTO) 300 metrekarelik İstanbul Çadırı içinde sergileyeceği 96 metrekarelik dijital dev İstanbul maketi bu yöndeki en çarpıcı örnek. Büyük ilgiyle karşılanan İstanbul maketinde Beyoğlu Belediyesi ve Kuzu Grup gelecekte İstanbul’a değer katacak mega projeleriyle yerlerini aldılar. Diğer yandan Ankara Ticaret Odası ve Antalya Büyükşehir Belediyesi de MIPIM 2015 ile ilgili projelerini sürdürürken, Bursa Büyükşehir Belediyesi, Sakarya Büyükşehir Belediyesi ile Bilecik, Darıca ve Bağcılar belediyeleri de; Marmara Belediyeler Birliği çatısı altında MIPIM 2015’e katılma kararı aldılar. MIPIM 2015’e katılma kararı alan son isimler arasında gayrimenkul sektörünün büyük oyuncusu Emlak Konut da yer alıyor. Alkaş Genel Müdürü Yonca Aközer, “MIPIM 2015, Türkiye’deki şehirlerin uluslararası platformda marka gücünü artırmaları için en önemli enstrüman olacak” diye konuştu.