Tamamlandığında 1,5 milyon metrekare kapalı alana sahip olacak olan Bilişim Vadisi’ni Haldız İnşaat hayata geçiriyor. Vadinin birinci etabı tamamlandı, ikinci etabında inşaat sürüyor…

Türkiye’nin en büyük teknoloji merkezi olacka olan Bilişim Vadisi, Haldız İnşaat tarafından yaşama geçiriliyor.

Arsa büyüklüğü 3,3 milyon metrekare olan Bilişim Vadisi tamamlandığında 1,5 milyon metrekare kapalı alanla Türkiye’nin en büyük teknoloji geliştirme merkezi olacak. Haldız İnşaat, birinci etabını tamamladığı ve 31 firmanın şu anda hizmet vermeye başladığı Bilişim Vadisi’nin ikinci etabının inşasını da sürdürüyor.

Haldız İnşaat Yönetim Kurulu Üyesi Fatih Haldız, açıklamadaki değerlendirmesinde, Türkiye’nin aydınlık geleceğine yön veren ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın önderliğinde yürütülen 2023 vizyonu ve hedefleri doğrultusunda hayata geçirilen böylesi önemli bir projeye imza atmaktan gurur duyduklarını ifade etti.

Fatih Haldız, “Bilişim Vadisi yüzümüzü bilime, teknolojiye ve inovasyona çevirmemiz adına stratejik bir öneme sahip. İnanıyorum ki Türk milleti her konuda olduğu gibi teknoloji ve inovasyon konusunda da kendisine imkan sağlandığında beklenenin üzerinde çaba göstererek elinden gelenin fazlasını yapacak ve teknoloji alanında yaşadığımız dışa bağımlığa bir son verecektir.” ifadelerini kullandı.