API Investment ile Avrupa’daki sanayi devriminin başından beri denetçisi ve uygulayıcısı olan TUV Austria TURK, Türk inşaat sektörü adına dev bir işbirliğine imza attı.

Gayrimenkul sektöründe yabancıya satış konusunda Türkiye’nin en başarılı kurumu olan API Investment ile Avrupa’daki sanayi devriminin başından beri denetçisi ve uygulayıcısı olan TUV Austria TURK, Türk inşaat sektörü adına dev bir işbirliğine imza attı. TUV Austria TURK ile API Investment; inşaat sektörüne topraktan, anahtar teslimine kadar tüm evrelerde kusursuz kaliteyi sunma üzerine bir işbirliği üzerinde anlaştılar.

Türk İnşaat ve Gayri Menkul sektörünün uluslararası yatırım kriterlerine ve normlarına uygun hale gelmesine sebep olacak yasa tasarılarının Meclis Genel Kurulunda kabul edilmesi ile birlikte sektörde çok önemli bir iş birliğine İstanbul’da imza atıldı.

TBMM Genel Kurulu’nda kabul edilen kanun, ILO(Uluslararası Çalışma Örgütü) 167 Sayılı İnşaat İşlerinde Güvenlik ve Sağlık Sözleşmesi’nin onaylanmasını uygun buluyor. Örgüte (ILO-Uluslararası Çalışma Örgütü) üye 185 ülkeden 25’inin onayladığı ve toplam 44 maddeden oluşan bu yasa tasarısı, inşaat işlerinin görüldüğü bütün alanlarda, kullanılan bütün araç ve malzemelerde güvenlik ve sağlık, önlem ve işçi ve işverenlerin yükümlülüklerine ilişkin hükümleri koymayı taahhütte bulunuyor.

Maddeler arasında özellikle son aylarda peş peşe yaşanan ve ölümle sonuçlanan iş kazalarına sebep olan iş alanları geniş tanımlarla yer alıyor. Ve bir madde de bu durum net bir şekilde ifade ediliyor.

– Yüksekte kurulmuş çalışma yerlerine, başka güvenli erişim araçlarının olmadığı durumlarda, uygun ve kaliteli merdivenler sağlanacak. İskele ve merdivenler, ulusal mevzuata uygun olarak inşa edilecek, kullanılacak, yetkili kişi tarafından denetlenecek olması gibi.
İmzalanan bu yeni iş birliğinin teknik kısmında TUV Austria TURK devreye giriyor.
Abu Dabi ve Bahreyn dahil olmak üzere 26 farklı ülkede ofisi bulunan ve Dünya’da 143. Yılını kutlayan TUV Austria, endüstri, inşaat, gayrimenkul, otomotiv, oil & gas, sağlık, uzay teknolojileri, gıda ve birçok sektörde teknik gözetim, denetim, belgelendirme, eğitim faaliyetlerini Denetmen olarak başarıyla yürütüyor. 2015 senesinde Türkiye’de inşaat alanında daha fazla iş denetimi yapacak olan TUV Austria TURK, özellikle yurt dışında pazarlaması yapılan ürün sahibi inşaat firmaları ile çalışmayı hedefliyor.
API Investment ise sektörün yatırımcı tarafında önemli bir rol oynuyor.
İnşaat firmalarının gayrimenkul projelerini henüz proje aşamasındayken tek yetkili sıfatı ile portföyü’ne katıyor ve markalaşma süreçlerinden yurt dışı tanıtımlarına kadar bütün pazarlama faaliyetlerini bizzat yönetiyor. Satışlar başladığında inşaatın ilerleyişinin de aynı hızda olmasını bekliyor. Sonuçta her ne kadar satılan bir gayrimenkul gibi görünse de aslında API, Türkiye markası altında güveni, hizmeti, kazançlı yatırımları ve sürdürülebilir kaliteyi pazarlıyor.
Bu sebeple, API Investment, çözüm ortakları olan inşaat firmalarına TUV Austria ile çalışmalarını ve kurumsal kimliklerine uluslararası arenada bilinirlik kazandırmalarını bundan sonra ki süreçte sıkça vurguluyor olacak.

API Investment ve TUV Austria Türk yanyana!

API CEO’su Alper APAYDIN ve TUV Austria TURK yöneticilerinden Enver Coşkunsu’nun hazır bulunduğu törende, iki firmanın işbirliğini resmileştiren imzalar Resmen atıldı!
Bundan sonra “Beraber daha iyisi ve daha güvenlisi “ sloganı ile birlikte çalışacak olan iki firma sektöre katacakları faydaları şu şekilde sıraladılar:
Doğru termin çalışmalarıyla tam zamanında teslimat
Uluslararası kalite gözetimleri ile kusursuz bir ürün sunumu
Uluslararası ve ulusal ölçekte tereddütsüz güven
Projelerin uluslararası ve ulusal yönetmelik, kanun ve direktiflere uyumlu işlemesi
Ürün güveniyle oluşan yüksek müşteri talebi ve satışı
Satış Sonrası yüksek müşteri memnuniyeti ve güveni
Güvenli yatırım anlayışına ortak hizmet
Genel maliyetlerini düşürülmesi ve zamandan tasarruf edilmesi
PAZARLAMA faaliyetlerinde reklam gücü etkisi
Karlılıkların maksimize edilmesi
Hedef kitlelerinin dikkatini kolaylıkla çekebilmek
Kamu, özel ve yabancı yatırımcıların ilgisini arttırmak
Projelerde sürdürülebilir kalite ve güven sağlamak
Tehlike ve riskleri önceden görebilen sistematik bir yaklaşımla tesis ve ekipman güvenliğini sağlarken ortaya çıkabilecek potansiyel zararlardan ve imaj kaybından korumak
İş yükünü azaltarak asıl işlerine odaklanılması sağlamak
Verimliliği ve iş kalitesini arttırmak
Sürdürülebilir kalite standartları sahibi olmak ve markalaşmak
Proje, taşeron seçimi, ekipman seçimi, personel seçimi ve şantiye sürecinde ortaya çıkabilecek tüm potansiyel riskleri giderme

Advantage Properties International (API) Hakkında;
2004 senesinde Londra’da, yerel ve uluslararası bazda gayrimenkul yatırım ve danışmanlık firması olarak faaliyete başladı ve o tarihden beri düzenli bir şekilde büyüme gösterdi. Bugün itibariyle API Group altında şirketin Ingiltere, Bulgaristan ve Türkiye’de yenilenebilir enerji, turizm ve gayrimenkul sektörlerinde faaliyetleri mevcut. Bu ülkeler dışında API’in Ortadoğu ve Avrupa ülkelerinde köklü ortaklık ilişkileri bulunmakta. Türkiye’de turizm, gayrimenkul, pazarlama ve işletme faliyetleri bulunan API Group, API Investments markası altında , özellikle konsept projelerin Exclusive pazarlanması konusunda uzmanlasmış durumda. 10 yılın üzerindeki uluslararası tecrubesi ile yerli ve yabancı yatırımcılara alternatif yatırım olanakları sunan API, müşteri memnuniyeti ve çevreye olan duyarlı tutumu konularında taviz vermeden emin adımlar ile yürüyen bir firma.