Taksim’de bulunan CVK otel şimdi de Tophane’de açılacak. CVK Madencilik Nakliyecilik İnşaat Taahhüt ve Sanayi Ticaret A.Ş. Tophane’de otel inşaatına başlıyor…

Beyolu Tophane’ye yeni bir otel geliyor. CVK Madencilik Nakliyecilik İnşaat Taahhüt ve Sanayi Ticaret A.Ş. Tophane’de otel inşaatına başlıyor. Projede ÇED süreci başladı.

Otel Beyoğlu Tophane Kemankeş bölgesinde yükselecek. 31 milyon TL’ye mal olacak CVK Otel 725 metrekare arsa alanı üzerinde hayat bulacak.

Otelde 165 adet normal, 1 adet engelli odası olmak üzere toplam 166 adet oda, 200 kişilik lokanta, 50 kişilik alakart lokanta, 100 kişilik pasta salonu, 100 kişilik bar salonu, 50 kişilik çok amaçlı salon, 100 kişilik çok amaçlı salon, 100 kişilik toplantı salonu, aletli jimnastik salonu, buhar odası, Türk hamamı, sauna, 3 adet masaj odası, kapalı yüzme havuzu, kuaför, 32 araçlık otopark, 2 adet satış ünitesi yer alacak.

 

Çevre Bakanlığı tarafından yapılan açıklama şöyle;

İSTANBUL ili BEYOGLU, ilçesi 121 PAFTA, 77 ADA, 55-56 PARSEL mevkiindeki CVK MİNERAL MADENCİLİK NAKLİYECİLİK İNŞAAT TAAH. VE SAN. TİC. A.Ş. tarafından yapılması planlanan CVK TOPHANE OTEL 166 ODALI OTEL İNŞAATI projesi ile ilgili olarak İSTANBUL Valiliğimize sunulan dosyayı P.T.D. Dosyası Çevresel Etki Değerlendirmesi Yönetmeliği’nin 17. maddesi doğrultusunda incelenmiş ve uygun bulunmuş olup, projeye ilişkin ÇED Süreci başlamıştır. İlgililere ve kamuoyuna duyurulur.

Melek GÜNER AKMAN/Emlakmetrekare.com