TOKİ Manisa’nın Soma ilçesinde yaşanan maden faciasında hayatını kaybeden 301 madenci ailesi için inşa edeceği 301 konut ihaleye çıkıyor.

Manisa’nın Soma ilçesinde Türkiye’yi yasa boğan facianın ardından kamu kurumları ve özel sektör, faciada hayatını kaybeden 301 madencinin ailelerin yaralarının en kısa sürede sarılması amacıyla harekete geçti. Facianın ardından yapılan araştırmalar yaşamını yitiren madencilerin ve ailelerinin en büyük sorunlarından birinin konut sıkıntısı olduğunu ortaya koydu.

Manisa’nın Soma ilçesinde 301 madenci için inşa edilecek konutlarla ilgili TOKİ ile Gaziantep Organize Sanayi Bölgesi Müdürlüğü (GAOSBM) arasında gerçekleştirilen protokolü; TOKİ Başkanı M. Ergün Turan ile GAOSBM Yönetim Kurlu Başkanı Cahit Nakıboğlu ve Bölge Müdürü M. Özer Özcan imzalamıştı. Protokol kapsamında, inşa edilecek 301 konutun ödeneği GAOSBM tarafından karşılanacak.

İhale 14 Ocak’ta

TOKİ, Manisa’nın Soma ilçesinde “301 adet konut inşaatı ile altyapı ve çevre düzenlemesi inşaatı işi” ihalesini 14 Ocak 2015 tarihinde gerçekleştirecek. İhale, TOKİ’nin İstanbul Halkalı Atakent Mahallesi’nde bulunan hizmet binasında yapılacak. İhale şartnamesine göre yüklenici firma ile sözleşme imzalanmasının ardından 10 gün içinde yüklenici firmaya yer teslimi yapılacak. Yer tesliminden itibaren 450 takvim günü içinde konutlar inşa edilecek.