Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından Tanzanya’da Nsikiti Ngaziya Cami’ne tadilat ve donanım desteğinde bulunuldu.

Tanzanya ile sosyal, kültürel, ekonomik ve teknik işbirliği süreci 2009 yılında Türkiye’nin bu ülkeye Büyükelçilik açması ile başladı. İki ülke arasında karşılıklı ve bölgesel işbirliği imkanları hızla ivme kazanarak ilerliyor. Çalışmalara öncülük eden TİKA, Tanzanya’da gerçekleştirdiği projelere bir yenisini daha ekledi. Bu kapsamda TİKA tarafından Tanzanya’da Nsikiti Ngaziya Cami’ne tadilat ve donanım desteğinde bulunuldu.

Başbakan Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu’nun 29 Mayıs – 01 Haziran 2014 tarihleri arasında Tanzanya’ya gerçekleştirdikleri resmi ziyarette gündeme gelen Daresselam’da faaliyet gösteren Nsikiti Ngaziyya adlı Merkez Camisi’ne TİKA tarafından tadilat ve donanım desteği sağlandı. Proje kapsamında caminin iç ve dış boyası yenilenerek halıları değiştirildi. Işıklandırma sistemi iyileştirilerek, idari birimi, abdesthanesi yenilendi.

Sağlık, kültürel, sosyo-ekonomik ve teknik işbirliği imkanları yine TİKA tarafından takip edilerek projelendirilmeye devam ediliyor.

TOKİ Haber