Hürriyet Gazetesi haberine göre İnşaat Müteahhitleri Konfederasyonu (İMKON) Başkanı Tahir Tellioğlu inşaat sektörünün üzerinde büyük baskı olduğunu belirtti.

Tahir Tellioğlu, “Çalışma Bakanımız 2 bin inşaatın yapılan denetlemelerde bin 800’ünün mühürlendiğini söyleyerek kamuoyuna bir müjde vermiş oluyor. Kusura bakmayın bu müjde değil, bakanlık açısından da sektör açısından da ayıptır. Benim sektörden edindiğim intiba şu: Aslında yüzde 80’ini kapatacak şekilde suç unsuru yok ama bir arkadaşımız geliyor. ‘Efendim şunları, şunları tamamlayın’ diyor. Eksikleri tamamlıyoruz, açıyoruz. Öbürü geliyor. ‘Şunları, şunları yaparsan iyi olur.’ Bir hafta da o kapatıyor. Bunu taksit taksit vermenin bir manası yok. Sözünü ettiğim sorunların büyük bir çoğunluğunu bürokrasi kabul etti. Sorunların devamı halinde inşaat sektörü batacak” dedi.

İMKON tarafından düzenlenen Türkiye 3. Genişletilmiş İnşaat Sektörü Değerlendirme ve İstişare Toplantısı’nda konuşan Tellioğlu da sektöre dair geçmişteki birçok sorunun bugün hala sürdüğünü ifade ederek, İmar Kanunu’nun bunların arasında yer aldığını dile getirdi.

Hürriyet