Sinpaş’ın Samandıra’da inşa ettiği Metrolife projesinde ÇED süreci başladı. İşte projenin tüm detayları…

 

Sinpaş’tan yeni bir ticaret ve konut projesi geliyor. Sinpaş geçtiğimiz yıl satın aldığı Samandıra Mobilya projesi ile yeni bir projeye başlıyor. Sancaktepe Samandıra’da inşa edilecek projenin yükleniciliğini Samandıra Mobilya yapacak. 7 bloktan meydana gelen projede 133 bin 796 metrekare inşaat alanı bulunuyor.

151 milyon 858 bin lira maliyeti olan Sinpaş Metrolife projesinde bir çok sosyal alan bulunacak.

‘Sinpaş’tan pırlanta değerinde bir proje’ sloganı ile hayata geçirilen projede şuanda ön talep toplanıyor. Teslimlerinin 2019 sonunda yapılması planlanan projede 544 konutun bulunması planlanıyor.

Projede 1 oda 1 salon, 2 oda 1 salon, 3 oda 1 salon ve 4 oda 1 salon daire seçenekleri bulunuyor. Sinpaş Metrolife projesinde yer alan dairelerin büyüklükleri ise 58 ile 160 metrekare arasında değişiyor.

Sinpaş Metrolife projesinde fiyatlar 325 bin liradan başlıyor.

Sinpaş, Samandıra Mobilya’yı geçtiğimiz yıl yaptığı görüşmeler sonucunda satın almıştı. Bugün Çevre Bakanlığı sitesinde projenin ÇED raporu yayınlandı.

Sinpaş tarafından 27 Eylül 2016’da yapılan konu ile ilgili KAP açıklaması şöyleydi;

“Samandıra Mobilya San ve Tic. A.Ş’nin hisselerinin tamamı 72.000.000 TL bedel ile satın alınmıştır.

Engin Bağımsız Denetim ve SMMM A.Ş. (Grant Thornton International Üyesi) tarafından düzenlenen değerleme raporuna göre söz konusu Şirket’in Pazar değeri 75.622.686 TL’dir.”

 

Melek GÜNER AKMAN/Emlakmetrekare.com