Halka arzını tamamlayan Peker GYO, borsada işlem görmeye hazırlanıyor…

Ataköy Nef 22 projesi, Sultan Makamı Konutları, Çamlıca’da yer alan arsa ve Heinsberg (Almanya)‘daki binasından oluşan portföyü ile adından söz ettiren Peker GYO’nun halka arzı tamamlandı.

Konsorsiyum liderliğini Gedik Yatırım Menkul Değerler A.Ş.’nin yaptığı ve 18 aracı kurumun katıldığı, talep toplama işlemlerinin ise 15-16 Şubat tarihlerinde gerçekleştirildiği halka arza payların yaklaşık 8 katı talep geldi.

Peker GYO’nun her biri 1 TL nominal değere sahip 9.600.000 adet payı, pay başına 5,50 TL fiyat ile halka arz edilirken, söz konusu payların tamamı satıldı.

Halka arz edilen paylara yurtiçi bireysel yatırımcılardan 10,2; yurtiçi kurumsal yatırımcılardan 8,57; yurtdısı kurumsal yatırmcılardan ise 2.6 kat talep gelirken, toplam talep, halka arz edilen payların 7,95 katı olarak gerçekleşti.

Halka arz sonrasında payların yüzde 45’i yurtiçi kurumsal yatırımcılara, yüzde 35’i yurtiçi bireysel yatırımcılara, yüzde 20’si ise yabancı yatırımcılara satılmış ve şirketin yüzde 32’si halka açılmış oldu.