Sabah Gazetesi’nin haberine göre Ordu-Giresun Havalimanı’nın pist inşaatının tamamı, üst yapının ise yüzde 92’lik kısmı tamamlandı.

Deniz üzerine inşa edilen Avrupa’nın ve Türkiye’nin ilk havalimanı Ordu-Giresun Havalimanı’nın pist inşaatının tamamı, üst yapının ise yüzde 92’lik kısmı tamamlandı. Bölgede etkili olan kötü hava koşulları nedeniyle bir süre yapılamayan havalimanı inşaatındaki çalışmalar, kentteki kar yağışının yerini güneşli havaya bırakmasıyla yeniden başladı. Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, yaptığı açıklamada, dünyanın her yerinde hava koşulları kötüyken çalışma yapılamayacağını söyledi. Havalimanı inşaatında da birkaç gün çalışma yapılamadığını ama şimdi yeniden başladığını anlatan Yılmaz, “Hava koşulları nedeniyle açılış tarihinde bir aksama olmasını beklemiyoruz” dedi. Yılmaz, yılların özlemi olan bir hayalin hayata geçmesinde zamanla yarışacak konumları bulunmadıklarına işaret ederek, projenin tamamlanmasının önem taşıdığını vurguladı.

BÜYÜK KISMI BİTTİ

Yılmaz, inşaatın büyük kısmının tamamlandığını, geriye kalan bölümün de kısa sürede bitmesini beklediklerini belirtti. Tarih konusunda takıntılarının olmadığını ifade eden Yılmaz, şunları söyledi: “Pist inşaatının yüzde 100’ü, üstyapının ise yüzde 92’lik kısmı tamamlandı. Üstyapıya aldanmayalım, inşaat alanı olarak gözüken bölümler tamamen giydirme usulü yapılacağı için zannediyorum sadece montaj kısmı geriye kaldı. Montaj çalışması da zaten bir günlük çalışma olacaktır.”

Sabah