İnşaat sektörünün köklü firmalarından olan ve sektörde bir çok proje üreten Nuhoğlu İnşaat da konkordatoya başvurdu…

İnşaat sektöründe konkordatoya başvuran firmalara bir yenisi daha eklendi. İnşaat sektörünün köklü firmalarından olan ve sektörde bir çok proje üreten Nuhoğlu İnşaat da konkordatoya başvurdu.

Türkiye’de İstanbul Kadıköy Fikirtepe kentsel dönüşüm projesi, İzmir ve Ankara projeleri ile bilinen Nuhoğlu İnşaat’tan konu ile ilgili henüz bir açıklama yapılmadı.

İmarpanosu.com’un haberine göre İzmir’deki Yenitepe izmir projesini durdurduğu ve 900 işçisini bildirimsiz ve tazminatsız işten çıkardığı iddiası geçtiğimiz günlerde gündeme gelen Nuhoğlu İnşaat konkordato talep etti. Türkiye’nin imar ve kentsel dönüşüm platformu imarpanosu.com’un edindiği bilgilere göre Nuhoğlu İnşaat yönetimine mahkeme kararıyla konkordato komiserlerinin atanması bekleniyor.

’Tapuları vatandaş lehine şerh etti’ iddiası
Zor günler geçiren Nuhoğlu İnşaat hakkında bir diğer özel bilgiye göre ise Nuhoğlu İnşaat, konkordato öncesinde satış yaptığı inşaat projelerinde tapulara haksahipleri lehine şerh koydurdu. İddiaya göre Nuhoğlu İnşaat bu hareketiyle kentsel dönüşüm arsa sahipleri ve müşterilerini konkordato ve sonrası süreçte korumuş oldu.