????????????????????????????????????

İstanbul Üniversitesi Eczacılık Fakültesi’nden 1976 yılında mezun olan Nezih Barut, 1952 doğumludur.  Barut, Abdi İbrahim İlaç Sanayi Ve Ticaret A.Ş Başkanı’dır..

İstanbul Üniversitesi Eczacılık Fakültesi’nden 1976 yılında mezun olan Nezih Barut, 1952 doğumludur. Abdi İbrahim İlaç Sanayi Ve Ticaret A.Ş Başkanı olarak görev yapan Barut, kariyerine temeli 1912 yılında Abdi İbrahim Bey tarafından atılan Abdi İbrahim İlaç Fabrikası’nda 1976 yılında başlamıştır.
Nezih Barut, 1981 yılından itibaren Abdi İbrahim İlaç yönetimini devralarak 30 yılı aşkın sürede Üretim Müdürlüğü, Genel Müdür Yardımcılığı ve Genel Müdürlük gibi şirketin farklı kademelerinde önemli pozisyonlarda görev almıştır.

İlaç Endüstrisi İşverenler Sendikası Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini yürüten Nezih Barut, İstanbul Eczacı Odası, Istanbul Ticaret Odası (ITO), 1907 Fenerbahçe Derneği ve Fenerbahçe Spor Kulübü’ne de üyedir.

2008 yılında Danimarka İhracat Birliği tarafından Prens Hendrik Onur Nişanı alan ilk Türk işadamıdır. Evli ve bir erkek çocuk babası olan Barut, İngilizce bilmektedir.

Nezih Barut’un ismi bugün çalışanlarının onun doğum günü için hazırladığı video nedeniyle gündemde.