Dünyanın en önemli emlak fuarlarından biri olan Mipim 2018 Fransa’nın Cannes şehrinde 13-16 tarihleri arasında düzenlenecek…

Alkaş’ın Türkiye temsilciliğini yaptığı dünyanın en büyük ve en önemli gayrimenkul fuarı MIPIM 2018, 13-16 Mart tarihleri arasında Fransa’nın Cannes şehrinde düzenlenecek.

25 bin katılımcı bekleniyor

Fransa’nın Cannes şehrinde 29’uncu defa gerçekleştirilecek MIPIM’de katılımcı ülke sayısı 90’dan 100’e çıkarken, fuarın düzenlendiği alan ise 19.000 metrekareden 20.000 metrekareye yükseltildi. Fuara bu yıl 25 bin katılımcı bekleniyor.

Fuar öncesinde sektör buluştu

MIPIM 2018 öncesinde düzenlenen basın toplantısı gayrimenkul sektörünün büyük oyuncularını, açıklamaları ve stratejileriyle sektöre yön veren STK’larını, temsil ettikleri yerleşimleri dünyanın en önemli yatırım coğrafyalarından biri haline getirme kararlılığındaki belediye başkanlarını buluşturmuştu. Alkaş Yönetim Kurulu Başkanı – JLL Türkiye Ülke Başkanı Avi Alkaş ve Alkaş Genel Müdürü Yonca Aközer ev sahipliğindeki basın toplantısına Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, İstanbul İnşaatçılar Derneği (İNDER) Genel Sekreteri Abdullah Baysal, İstanbul Ticaret Odası (İTO) Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Dursun Topçu, Konut Geliştiricileri ve Yatırımcıları Derneği (KONUTDER) Yönetim Kurulu Üyesi – Nef İcra Kurulu Başkanı Erden Timur, TURKISHCERAMICS Yönetim Kurulu Başkanı Bahadır Kayan ve Türkiye Turizm Yatırımcıları Derneği (TTYD) Yönetim Kurulu Üyesi Ali Güreli katılmıştı.

Finalistler belirlendi

En saygın fuarlardan biri olan MIPIM 2018 fuarı için hazırlıklar hızla devam ederken, diğer taraftan MIPIM ödüllerinde (THE MIPIM AWARDS 2018) finalistlerin belirlendiği de bildirildi. Bu sene, THE MIPIM AWARDS 2018 Gecina’nın CEO’su Méka Brunel’in başkanlığını yaptığı jüri, 55 ülkenin kaydından gelen 227 başvuruyu inceledi ve 11 rekabet kategorisinin her birinde yer alan ilk dört projeyi kısa listeye aldı. Kazananlar, 15 Mart Perşembe günü saat 18.30’da Cannes’daki Palais des Festivals Grand Oditoryumunda düzenlenecek MIPIM Ödülleri töreninde ilan edilecek.

Geçtiğimiz yıl 658 metrekarelik dev İstanbul Çadırı kurulmuştu

Geçtiğimiz yıl düzenlenen MIPIM 2017 Fuarı’nda İstanbul Ticaret Odası (İTO) 658 metrekarelik dev İstanbul Çadırı ile yer almıştı. “İstanbul: İki Kıta, Tek Şehir” temasıyla kurduğu ve kentin mega projelerinin tanıtıldığı İstanbul çadırının açılışını Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanı Mehmet Ergün Turan ve İTO Başkanı İbrahim Çağlar yapmıştı.

Eyüp İYİGÜN/Emlakmetrekare.com