Mesa, Aslan Yapı ve Caba İnşaat Anadolu yakası Maltepe’de Mesa Cadde projesini inşa ediyor. Projenin tanıtımı bugün yapıldı…

Bugüne kadar bir çok konut projesine imza atan Mesa bu kez İstanbul Anadolu yakası Maltepe’da daha önce satın almış oldukları Maltepe Carrefour arazisinde proje geliştiriyor. Mesa, Caba İnşaat ve Aslan Yapı tarafından hayata geçirilen Mesa Cadde projesi için bugün Çırağan Sarayı’nda bir basın toplantısı gerçekleşti. Toplantıya MESA Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdürü Mert Boysanoğlu, CABA İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Cahit Balyen, ASLAN YAPI İcra Kurulu Üyesi ve Projeler Koordinatörü Mesut Arslan ve İki Design Group Kurucu Ortağı Murat Kader katıldı.

400 milyon TL’lik proje

400 milyon TL geliştirme maliyeti bulunan projede 253 konut ve ticari ünitelerin olduğu alışveriş mağazlaları bulunacak.

Teslimler 2020’de

İki Design tarafından tasarlanan projede konut tipleri 1+1’den 4+1’e kadar farklılık gösteriyor. Konut büyüklüklerinin 76 ile 229 metrekare arasında değiştiği projede teslimlerin 2020 Temmuz ayında yapılması planlanıyor.

449 bin TL’den başlayan fiyatlarla

Projede yer alan dairelerin metrekare fiyatı ortalama 7 bin 500 TL. Projede dairelerin fiyatları 449 bin TL’den başlıyor.

‘Konut almanın tam zamanı’

Bu yıl Mesa’nın 50. yılını kutlayacaklarının bilgisini veren Mert Boysanoğlu, açılış konuşmasında konut fiyatlarının şu sıralar aslında çok düşük olduğunu ve konut almanın tam zamanı olduğunu vurguladı.

Mesut Arslan, “Hiç şüphesiz Mesa Cadde’nin sunduğu en büyük ayrıcalığın; gayrimenkul sektörünün 3 büyük firması olan MESA, ASLAN Yapı ve CABA’nın deneyimlerinin bu projede birleşmiş olduğunu” iletti.

Melek GÜNER AKMAN/Emlakmetrekare.com