TOKİ Başkanı Mehmet Ergün Turan, İdare ve Mamak Belediyesi tarafından uygulanan, Türkiye’ye örnek gösterilen kentsel dönüşüm projelerini gezdi. Kentsel Dönüşüm proje alanlarında inceleme yapan Turan çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Gülseren-Anayurt, Yatık Musluk-Altınevler ve Altıağaç-Karaağaç-Hüseyingazi Kentsel Dönüşüm çalışma alanlarında incelemelerde bulunan Turan’a, Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül eşlik ederek çalışmalar hakkında bilgi verdi. Kentsel Dönüşüm alanları gezisi sonrası bilgi veren Turan, “Mamak’ta önemli projelerimiz bulunuyor. Bu projeleri geliştirmek ve incelemelerde bulunmak amacıyla Mamak’tayız” dedi. Turan, Akgül’ün modern bir kent dinamiğinin oluşumunda büyük katkılar sağladığını belirterek, teşekkür etti.

Turan, 3 farklı Kentsel Dönüşüm projesini gezdi

TOKİ Başkanı Turan ilk olarak Gülseren-Anayurt Kentsel Dönüşüm alanında hızla yükselen modern konutları gezdi. 8 ay önce 2 bin konutun temelinin atıldığı ve yapımı tamamlanan modern konutları gezen Turan daha sonra 22 hektarlık alanda 3 etaptan oluşan Yatık Musluk-Altınevler Kentsel Dönüşüm Projesini inceledi. 2 etabı tamamlanan proje kapsamında, 3 kısımdan oluşan 3. etabın çalışmalarının hızla devam ettiği alanı inceleyen Turan son olarak yüzde 90 oranında anlaşmaların sağlandığı Altıağaç-Karaağaç-Hüseyingazi kentsel dönüşüm alanını gezdi. Kentsel Dönüşüm kapsamında 1200 konutun projesi hazırlanıp teslim edildi. 1200 konutun da proje hazırlık çalışmaları devam ediyor.

TOKİ