24 Haziran seçim sonuçlarını resmi olmayan sonuçlara göre parlamento seçimlerini Cumhur İttifakı kazandı. İşte partilerin illerden çıkardığı milletvekillerinin tam listesi…

24 Haziran Milletvekili Genel Seçimleri’nin resmi olmayan sonuçlarının açıklanmasıyla Parlamento’daki sandalye dağılımı da belli oldu. Partilere göre, milletvekili dağılımı şöyle gerçekleşti: AKP: 291 MHP: 49 CHP: 146 İyi Parti: 47 HDP: 67 İşte il il partileri göre Parlamento’ya giden milletvekilleri:

ADANA AKP: Jülide Sarıeroğlu, Tamer Dağlı, Mehmet Şükrü Erdinç, Ahmet Zenbilci, Abdullah Doğru, CHP: Ayhan Barut, Orhan Sümer, Müzeyyen Şevkin, Burhanettin Bulut HDP: Tulay Hatımoğulları Oruç, Kemal Peköz İyi Parti: İsmail Koncuk, Mehmet Metanet Çulha.. MHP: Muharrem Varlı, Ayşe Sibel Ersoy

ADIYAMAN AKP: Ahmet Aydın, İbrahim Halil Fırat, Muhammed Fatih Toprak, Yakup Taş, CHP: Abdurrahman Tutdere AFYONKARAHİSAR AKP: Veysel Eroğlu, Ali Özkaya, İbrahim Yurdunuseven CHP: Burcu Köksal İYİ Parti: Gültekin Uysal MHP: Mehmet Taytak

AĞRI AKP: Ekrem Çelebi HDP: Berdan Öztürk, Dirayet Dilan Taşdemir, Abdullah Koç AKSARAY AKP: İlknur İnceöz, Cengiz Aydoğdu İYİ Parti: Ayhan Erel MHP: Ramazan Kaşlı

AMASYA AKP: Mustafa Levent Karahocagil, Hasan Çilez CHP: Mustafa Tuncer Ankara 1. Bölge AKP: Yıldırım Tuğrul Türkeş, Fatih Şahin, Yalçın Akdoğan, Ali İhsan Arslan CHP: Tekin Bingöl, Levent Gök, Ali Haydar Hakverdi, Bülent Kuşoğlu, Gamze Taşcıer MHP: Mevlüt Karakaya İyi Parti; Koray Aydın, İbrahim Halil Oral HDP: Filiz Kerestecioğlu Demir

Ankara 2. Bölge AKP: Mustafa Destici, Lütfiye Selva Çam, Emrullah İşler, Orhan yeğin, Arife Polat Düzgün, Zeynep Yıldız CHP: Murat Emir, Yıldırım Kaya, MHP: Sadir Durmaz, Nevin Taşlıçay İyi Parti: Şenol Bal Ankara 3. Bölge AKP: Ahmet Naci Bostancı, Asuman Erdoğan, Nevzat Ceylan, Barış Aydın, Hacı Turan CHP: Ahmet Haluk Koç, Nihat Yeşil,Servet Ünsal MHP: Yaşar Yıldırım, Erkan Haberal, İyi Parti, Durmuş Yılmaz,Ayhan Altıntaş

ANTALYA AKP: Mevlüt Çavuşoğlu, Mustafa Köse,Sena Nur Çelik, İbrahim Aydın Atay Uslu, Kemal Çelik CHP: Deniz Baykal, Çetin Osman Budak, Rafet Zeybek, Aydın Özer, Cavit Arı HDP: Kemal Bülbül İYİ Parti: Ferihun Bahşi,Hasan Subaşı, Tuba Vural Çokal MHP: Abdurrahman Başkan

ARDAHAN: AKP: Orhan Atalay CHP: Öztürk Yılmaz ARTVİN AKP: Ertunç Erkan Balta CHP: Uğur Bayraktutan AYDIN AKP: Mustafa Savaş, Bekir Kuvvet Erim, Metin Yavuz CHP: Bülent Tezcan, Hüseyin Yıldız, Süleyman Bülbül İYİ Parti: Aydın Adnan Sezgin MHP: Deniz Depboylu

BALIKE​SİR AKP: Adil Çelik, Belgin Uygur, Yavuz Subaşı, Mustafa Canbey, Pakize Mutlu Aydemir CHP: Ahmet Akın, Fikret Şahin, Ensar Aytekin İYİ Parti: İsmail Ok

BARTIN AKP: Yılmaz Tunç CHP: Aysu Bankoğlu BATMAN AKP: Ziver Özdemir HDP: Feleknas Uca, Necdet İpekyüz, Ayşe Acar Başaran, Mehmet Ruştu Tiryaki

BAYBURT AKP: Fetani Battal BİLECİK AKP: Selim Yağcı CHP: Yaşar Tüzün

BİNGÖL AKP: Cevdet Yılmaz, Feyzi Berdibek HDP: Erdal Aydemir BİTLİS AKP: Cemal Taşar, Vahit Kiler HDP: Mahmut Celadet Gaydalı

BOLU AKP: Arzu Aydın, Fehmi Küpçü CHP: Tanju Özcan BURDUR AKP: Bayram Özçelik, Yasin Uğur CHP: Mehmet Göker

BURSA 1. Bölge AKP: Hakan Çavuşoğlu, Mustafa Esgin, Fefik Özen, Emine Yavuz Gözgeç, Ahmet Kılıç CHP: Lale Karabıyık, Erkan Aydın, Nurhayat Altaca Kayışoğlu, İyi Parti: İsmail Tatlıoğlu MHP: İsmet Büyükataman Bursa 2. Bölge AKP: Efkan Ala, Osman Mesten, Vildan Yılmaz Gürel, Zafer Işık, Muhammet Mürfit Aydın, Atilla Ödünç CHP: Orhan Sarıbal, Yüksel Özkan, İyi Parti: Ahmet Kamil Erozan MHP: Mustafa Hidayet Vahapoğlu

ÇANAKKALE AKP: Bülent Turan,Jülide İskenderoğlu, CHP: Muharrem Erkek, Özgür Ceylan

ÇANKIRI AKP: Muhammet Emin Akbaşoğlu, Salim Çivitoğlu ÇORUM AKP: Ahmet Sami Ceylan, Oğuzhan Kaya, Erol Kavuncu CHP: Tufan Köse

DENİZLİ AKP: Cahit Özkan, Şahit Tin, Ahmet Yıldız, Nilgün Ök CHP: Gülizar Biçer Karaca, Kazım Arslan, Haşim Teoman Sancar İyi Parti: Yasin Öztürk

DİYARBAKIR AKP: Mehmet Mehdi Eker, Ebubekir Bal, Oya Eronat HDP; Aydın Selçuk Mızraklı, Salihe Aydeniz, İmam Taşçıer, Remziye Tosun, Hişyar Özsoy, Semra Güzel, Garo Paylan, Dersim Dağ, Musa Farisoğulları

DÜZCE AKP: Fahri Çakır, Ayşe Keşir MHP: Ümit Yılmaz

EDİRNE AKP: Fatma Aksal CHP: Okan Gaytancıoğlu, Erdin Bircan İYİ Parti: İmren Çakırlar

ELAZIĞ AKP: Metin Bulut, Sermin Balık, Zülfü Tolga Ağar, Zülfü Demirbağ CHP: Gürsel Erol ERZİNCAN AKP: Süleyman Karaman, Burhan Çakır

ERZURUM AKP: Recep Akdağ, Zehra Taşkesenlioğlu, Selami Altınok, İbrahim Aydemir İYİ Parti: Muhammet Naci Cinisli MHP: Kamil Aydın

ESKİŞEHİR AKP: Nabi Avcı, Harun Karacan, Emine Nur Günay CHP: Utku Çakırözer, Jale Nur Süllü, İYİ Parti: Arslan Kabukcuoğlu, Metin Nurullah Sazak

GAZİANTEP AKP Abdülhamit Gül, Ahmet Uzer, Mehmet Erdoğan, Abdullah Nejat Koçer, Derya Bakbak, Ali Şahin, Müslüm Yüksel, Mehmet Sait Kirazoğlu CHP: Bayram Yılmazkaya, İrfan Kaplan HDP: Mahmut Toğrul İYİ Parti: İmam Hüseyin Filiz MHP: Ali Muhittin Taşdoğan, Sermet Atay

GİRESUN: AKP: Cemal Öztürk, Kadir Aydın, Sabri Öztürk CHP: Necati Tığlı GÜMÜŞHANE AKP: Hacı Osman Akgül, Cihan Pektaş HAKKARİ: HDP: Leyla Güven, Sait Dede, Özgür Zeydanoğlu

HATAY AKP: Hacı Bayram Türkoğlu, Hüseyin Yayman, Abdülkadir Özel, Hüseyin Şanverdi CHP: Mehmet Güzelmansur, Suzan Şahin, Serkan Topal, İsmet Tokdemir HDP: Barış Atay Mengüllüoğlu, MHP: Lütfi Kaşıkçı, İbrahim Gül IĞDIR HDP: Habip Eksik MHP: Yaşar Karadağ

ISPARTA AKP: Süreyya Sadi Bilgiç, Recep Özel, Mehmet Uğur Gökgöz İYİ Parti: Aylin Cesur

İstanbul 1. Bölge AKP: Berat Albayrak, Nurettin Canikli, Mustafa Ataş, Erol Kaya, Vedat Demiröz, Ravza Kavakcı Kan,Osman Boyraz, İsmet Uçma, Mihrimah Belma Satır, Ahmet Berat Çonkar, Hulusi Şentürk, Müşerref Pervin Tuba Durgut, Eyüp Özsoy, Serkan Bayram, Fatih Süleyman Denizolgun CHP: İbrahim Özden Kaboğlu, Mehmet Akif Hamzaçebi, Gamze Akkuş İlgezdi, Onursal Adıgüzel, Fethi Açıkel, Gürsel Tekin, İlhan Kesici, Oğuz Kaan Salıcı, Mahmut Tanal, Saliha Sera Kadıgil Sütlü, Hüseyin Emre Bağce, HDP: Pervin Buldan, Musa Piroğlu, Erkan Baş, Erol Katırcıoğlu MHP: Edip Semih Yalçın, İzzet Ulvi Yönter İyi Parti: Hayrettin Nuhoğlu, Ahmet Çelik, Yavuz Ağıralioğlu İstanbul 2. Bölge AKP: Süleyman Soylu, Fatma Betül Sayan Kaya, Volkan Bozkır, Abdullah Güler, Hasan Turan, Serap Yaşar, Aziz Babuşcu, Şirin Ünal, Canan Kalsın, Ahmet Hamdi Çamlı, Markar Eseyan, Mustafa Demir, İffet Polat CHP: Kadri Enis Berberoğlu, Aykut Erdoğdu, Ahmet Ünal Çeviköz, Mustafa Sezgin Tanrıkulu, Yüksel Mansur Kılınç, Yunus Emre, Gökan Zeybek, Ali Şeker HDP: Ahmet Şık, Oya Ersoy, Hüda Kaya MHP: Celal Adan, Cemal Çetin İyi Parti: Ümit Özdağ Fatih Mehmet Şeker İstanbul 3. Bölge AKP: Numan Kurtulmuş, Mehmet Muş, Akif Çağatay Kılıç, Mehmet Doğan Kubat, Tülay Kaynarca, Halis Dalkılıç, Emine Sare Aydın Yılmaz, Nevzat Şatıroğlu, Zafer Sırakaya, Rümeysa Kadak, Ahmet Mücahit Arınç, Mustafa Yeneroğlu, Erkan Kandemir, Şamil Ayrım, Alev Dedegil CHP: Engin Altay, Erdoğan Toprak, Mehmet Bekaroğlu, Zeynel Emre, Sibel Özdemir, Özgür Karabat, Turan Aydoğan, Emine Gülizar Emecan, Nazır Cihangir İslam HDP: Zeynel Özen, Dilşat Canbaz Kaya, Hakkı Saruhan Oluç, Ali Kenanoğlu, Züleyha Gülüm MHP: Feti Yıldız, İsmail Faruk Aksu, Arzu Erdem, İyi Parti, Abdul Ahat Andican, Ümit Beyaz, Hayati Arkaz

İZMİR İzmir 1. Bölge AKP: Binali Yıldırım, Mahmut Atillah Kaya, Ceyda Bölünmez Çankırı, Cemal Bekle CHP: Murat Bakan, Selin Sayek Böke, Özcan Purçu,Kani Beko, Mehmet Ali Çelebi, Tacettin Bayır, Ednan Arslan HDP: Serpil Kemalbay Pekgözegü İyi Parti: Dursun Müsavat Dervişoğlu MHP: Hasan Kalyoncu İzmir 2. Bölge AKP: Hamza Dağ, Fehmi Alpay Özalan, Necip Nasır, Yaşar Kırkpınar CHP: Kemal Kılıçdaroğlu,Ünal Çeriköz, Kamil Okyay Sındır, Atila Setel, Sevda Erdan Kılıç, Mahir Polat, Bedri Serter HDP: Murat Çepni İyi Parti: Altun Çıray MHP: amer Osmanağaoğlu

KAHRAMANMARAŞ AKP: Mahir Ünal, Ahmet Özdemir, Celalettin Güvenç, İmran Kılıç, Mehmet Cihat Sezal, Habibe Öçal İYİ Parti: Faruk Atlı MHP: Sefer Aycan

KARABÜK AKP: Cumhur Ünal, Niyazi Güneş CHP: Hüseyin Avni Aksoy KARAMAN AKP: Recep Şeker, Selman Oğuzhan Eser CHP: İsmail Atakan Ünver KARS AKP: Ahmet Arslan, Yunus Kılıç HDP: Ayhan Bilgen

KASTAMONU AKP: Hakkı Köylü, Metin Çelik CHP: Hasan Baltacı KAYSERİ AKP: Mehmet Özhaseki, Mustafa Elitaş, Taner Yıldız, İsmail Emrah Karayel, İsmail Tamer, Hülya Nergis CHP: Çetin Arık İYİ Parti: Dursun Ataş MHP: İsmail Özdemir, Mustafa Baki Ersoy

KIRIKKALE AKP: Ramazan Can CHP: Ahmet Önal MHP: Halil Öztürk KIRKLARELİ CHP: Türabi Kayan, Vecdi Gündoğu AKP: Selahattin Minsolmaz

KIRŞEHİR AKP Mustafa Kendirli CHP: Metin İlhan KİLİS AKP: Mustafa Hilmi Dülger, Ahmet Salih Dal

KOCAELİ AKP: Fikri Işık, İlyas Şeker, Radiye Sezer Katırcıoğlu, Mehme Akif Yılmaz, Sami Çakır, Cemil Yaman, Emine Zeybek CHP: Fatma Kaplan Hürriyet, Haydar Akar, Tahsin Tarhan MHP: Saffet Sancaklı İyi Parti: Lütfü Türkkan HDP: Ömer Faruk Gergerlioğlu

KONYA AKP: Ahmet Sorgun, Tahir Akyürek, Orhan Erdem, Leyla Şahin Usta, Ziya Altunyaldız, Haci Ahmet Özdemir, Gülay Samancı, Adullah Ağralı, Selman Özboyacı, Halil Etyemez CHP: Abdullatif Şener, Abdulkadir Karaduman, MHP: Mustafa Kalaycı, Esin Kara, İyi Parti: Farettin Yokuş

KÜTAHYA AKP: Ahmet Tan, İshak Gazel, Ceyda Çetin Erenler CHP: Ali Fazıl Kasap MHP: Ahmet Erbaş

MALATYA AKP: Bülent Tüfenkci, Öznur Çalık, Ahmet Çakır, Hakan Kahtalı CHP: Veli Ağbaba MHP: Mehmet Celal Fendooğlu

MANİSA AKP: Murat Baytur, Uğur Aydemir, İsmail Bilen, Semra Kaplan Kıvırcık, Mehmet Özkan CHP: Özgür Özel, Ahmet Vehbi Bakıroğlu, Bekirevirgen İyi Parti: Tamer Akkal MHP: Erkan Akçay

MARDİN HDP: Mithat Sancar, Pero Dundar, Tuma Çelik, Ebrü Günay AKP: Şeyhmus Dinçel, Cengiz Demirkaya

MERSİN AKP: Lütfi Elvan, Ali Cumhur Taşkın, Zeynep Gül Yılmaz, Hacı Özkan CHP: Cengiz Gökçel, Alpay Antmen, Ali Mahir Başarır HDP: Fatma Kurtulan, Rıdvan Turan İyi Parti: Behiç Çelik, Zeki Hakan Sıdalı MHP: Olcay Kılavuz, Baki Şimşek

MUĞLA CHP: Mürsel Alban, Suat Özcan, Burak Erbay, Süleyman Girgin AKP: Mehmet Yavuz Demir, Yelda Erol Gökcan İyi Parti: Metin Ergun

MUŞ HDP: Gülüstan Kılıç Koçyiğit, Mensur Işık AKP: Mehmet Emin Şimşek

NEVŞEHİR AKP: Mustafa Açıkgöz, Yücel Menekşe CHP: Faruk Sarıaslan

NİĞDE AKP: Yavuz Ergun, Selim Gültekin CHP: Ömer Fethi Gürer

O​RDU AKP: Şenel Yediyıldız, Ergün Taşcı, Metin Gündoğdu CHP: Seyit Torun, Mustafa Adıgüzel MHP: Cemal Enginyurt

OSMANİYE AKP: Mücahit Durmuşoğlu, İsmail Kaya MHP: Devlet Bahçeli CHP: Baha Ünlü Rİ​ZE AKP: Hayati Yazıcı, Osman Aşkın Bak, Muhammed Avcı

SAKARYA AKP: Ali İhsan Yavuz, Recep Uncuoğlu, Kenan Sofuoğlu, Çiğdem Erdoğan Atabek CHP: Engin Özkoç İyi Parti: Ümit Dikbayır

SAMSUN AKP: Ahmet Demircan, Yusuf Ziya Yılmaz, Çiğdem Karaaslan, Fuat köktaş Orhan Kırcalı CHP: Kemal Zeybek, Neslihan Hancıoğlu MHP: Erhan Usta İyi Parti: Bedri Yaşar

SİİRT AKP: Osman Ören HDP: Meral Danış Beştaş, Sıdık Taş SİNOP AKP: Nazım Maviş CHP: Barış Karadeniz

SİVA​S AKP: İsmet Yılmaz, Mehmet Habib Soluk, Semiha Ekinci CHP: Ulaş Karasu MHP: Ahmet Özyürek

ŞA​NLIURFA AKP: Ahmet Fakıbaba, Mehmet Kasım Gülpınar, Halil Özcan, Zemzem Gülender Açanal, Mehmet Ali Cevheri, İbrahim Halil Yıldız, Halil, Özşavlı, Ahmet Akay, HDP: Nimetullah Erdoğmuş, Ayşe Sürücü, Nusrettin Maçin MHP: İbrahim Özyavuz CHP: Aziz Aydınlık

ŞIRN​AK HDP: Hasan Özgüneş, Nuran İmir, Hüseyin Kaçmaz AKP: Rizgin Birlik

TEK​İRDAĞ AKP: Mustafa Şentop, Mustafa Yel, Çiğdem Koncagül CHP: Faik Öztrak, İlhami Özcan Aygun, Candan Yüceer İyi Parti: Enez Kaplan

TOKAT AKP: Yusuf Beyazıt, Mustafa Arslan, Özlem Zengin CHP: Kadim Durmaz MHP: Yücel Bulut

TRABZ​ON AKP: Muhammet Balta, Adnan Günnar, Bahar Ayvazoğlu, Salih Cora CHP: Ahmet Kaya İyi Parti: Hüseyin Örs TU​NCELİ CHP: Polat Şaroğlu HDP: Alican Önlü UŞAK AKP: Mehmet Altay, İsmail Güneş CHP: Özkan Yalım

VA​N AKP: Osman Nuri Gülaçar, İrfan kartal, Abdulahat Arvas HDP: Sezail Temelli, Bedia Özgökçe Ertan, Murat Sarısaç, Muazzez Orhan Tayip Temel

YALO​VA AKP: Ahmet Büyükgümüş, Meliha Akyol CHP: Özcan Özel

YOZG​AT AKP: Bekir Bozdağ, Yusuf Başer MHP: İbrahim Ethem Sadef CHP:Ali Keven

ZONGULDAK AKP: Polat Türkmen, Ahmet Çolakoğlu, Hamdi Uçar CHP: Ünal Demirtaş, Deniz Yavuzyılmaz