İthalatçı Decovita, Bozüyük’teki Fabrikası’yla üretime başladı ve üretici konuma geçti. 2 yılda 10 milyon metrekare duvar ve yer seramiği üretimi hedefleniyor…

Başakşehir’deki projeleri ile ismini duyuran Makro İnşaat’ın Yönetim Kurulu Başkanı Ercan Uyan ile ortağı Selman Öztürk, ithalatçı Decovita Seramik ile üretici konuma geçti. Dünyanın önde gelen şirketlerinin temsilciliğini yürüten ve kendi markasıyla yurt dışında imal ettirdiği ürünleri Türkiye piyasasına sunan Decovita Seramik üretime başladı.

Decovita Seramik 2016 yılında Bilecik’teki Bozüyük Organize Sanayi Bölgesi’nde 40 milyon euroluk yatırımla üretim fabrikasını kurdu. 162 bin metrekare arsa üzerinde yaşama geçirilen fabrika 45 bin metrekare kapalı alana sahip.

Üretime başlayan firma, doğal taş desenlerinin görüntüsünü sırlı porselen seramiklerin üzerine basarak elde ettiği kaliteli ve şık ürünleri, tüketicilerle buluşturmaya başladı. Decovita Seramik Kurucu Ortağı Ercan Uyan, ürünlerin kalite ve kullanım açısından çok daha avantajlı olduğunu söyleyerek “Orijinal mermerin belirli bir kapasitesi var, temini çok daha zor. Üstelik çizilme, kırılma gibi problemlerle çok daha sık karşılaşılıyor. Biz fabrikamızda, 76 ülkeden çıkarılan 1861 çeşit doğal taşın özgün desenini, seramiğin üzerine basıyoruz. Bu işlemin ardından uyguladığımız özel sır tekniği ile ürüne üç boyutlu doğal taş görünümü kazandırırken dayanıklılığını da artırıyoruz” dedi.

2 YILDA 10 MİLYON METREKARE
Uyan, ilk etapta hedefledikleri 4 milyon metrekare duvar ve yer seramiği üretimini, iki yıl içinde 10 milyon metrekareye çıkarmayı hedeflediklerini açıkladı. Ek yatırımlarla üretim kapasitesini artırmayı plandıklarını söyleyen Uyan, “Bu artışla birlikte, halihazırda tüm Türkiye’ye yayılan bayi ağlarını genişleteceğiz ve yurtdışı pazarına açılacağız” diye konuştu.