Türkiye’de 25 mağaza ve dünyada 43 ülkeye gerçekleştirdiği ihracat ile sektörün en güçlü firmaları arasında yerini alan Konfor, 2015 sonuna kadar 60 mağazaya ulaşmayı hedefliyor.

Güçlü bir dünya markası olma yolunda hızla ilerleyen İzmir menşeili ‘Konfor’, mobilya ve yatakta yakaladığı başarı grafiğini tüm Türkiye ve dünyada geliştirme hedefinde.

Türkiye’de 25 mağaza ve tüm dünyada 43 ülkeye gerçekleştirdiği ihracat ile sektörün en güçlü firmaları arasında yerini alan Konfor, 2015 sonuna kadar 60 mağazaya ulaşmayı hedefliyor.

Afrika, Ortadoğu, Asya ve Avrupa’da 43 ülkeye ihracat gerçekleştiren marka, Rusya, Tanzanya, Güney Afrika, Arnavutluk, Makedonya, Danimarka, Kazakistan ve Kırgızistan gibi yeni pazarlarda etkin varlık gösterecek.

Türkiye’de 25 mağaza ve 500’ün üzerinde satış noktası ile hizmet veren Konfor 2014’te yüzde 20’lik bir büyüme gerçekleştirdi. Konsept mağaza yapılanması ile büyüme hızını da artıran Konfor yatırımcılara reklam ve tanıtım desteklerinin yanı sıra, fizibilite, dekorasyon, dış cephe, tabela ve konsept desteği, açılış organizasyonu, üretim, sevkiyat ve satış sonrası hizmette öncelik ve bölge koruması gibi birçok destek sunuluyor. Konfor Mobilya Genel Müdür Yardımcısı Nuri Gedik, “Biz Konfor olarak bu boşluğu hem mobilya hem de yatakta trend çözümler ve konsept mağazalarla doldurmak hedefindeyiz” dedi. Türkiye mobilya sektörünün son yıllarda hızlı bir büyüme kaydettiğini belirten Gedik, sektörün büyümesini tetikleyen en önemli etkenlerin, inşaat ve konut sektöründeki büyüme, kentsel dönüşüm projeleri ve modern site hayatı olduğunu söyledi.