27 Ekim 1983 tarihinde Adana’da doğan Kıvanç Tatlıtuğ, Türkiye’nin en önemli oyuncularından ve eski mankenlerinden biridir. İşte Kıvanç Tatlıtuğ biyografisi…

 

2002 yılında Best Model of Turkey ve ardından da Best Model of the World seçilmesiyle ismini duyurmayı başaran Kıvanç Tatlıtuğ, 27 Ekim 1983 Adana doğumludur.

Eski manken, şimdi ise oyuncu olan Kıvanç Tatlıtuğ, 2005’te Gümüş dizisiyle oyunculuk kariyerine başlayarak, ününü artırmayı başarmıştır.

Ardından Sedef Avcı ile birlikte Menekşe ile Halil dizisinde rol alan Kıvanç Tatlıtuğ, Halid Ziya Uşaklıgil’in aynı adlı romanından uyarlanan Aşk-ı Memnu dizisiyle birlikte esas çıkışı yakalamıştır.

Behlül karakterini oynadığı Aşk-ı Memnu dizisinde ünlü oyuncu Beren Saat ile başrolü paylaşan Kıvanç Tatlıtuğ, Ezel dizisinde 4 bölüm konuk oyuncu olarak oynamıştır.

2011-2013 yılları arasında Kuzey Güney adlı dizide Kuzey karakterini canlandıran Kıvanç Tatlıtuğ, son olarak Farah Zeynep Abdullah ile birlikte Kurt Seyit ve Şura dizisinde rol almıştır.

Lise eğitimini Kalamış Lisesi’nde tamamlayan Kıvanç Tatlıtuğ, Ülkerspor, Beşiktaş ve Fenerbahçe gibi kulüplerde basketbol oynamıştır.

Kıvanç Tatlıtuğ, 2002 yılında Kainat Güzeli Azra Akın ile tanışıp, 2008 yılına kadar aşk yaşadı. 2011 yılında barışan çift, 2013 yılında yeniden ayrıldı.

Arap dünyasında da yakından takip edilen ünlü oyuncu Kıvanç Tatlıtuğ, Sevgilisi Başak Dizer ile evlilik hazırlıkları yapmaktadır.

 

 

Haber Merkezi/Emlakmetrekare.com