ETSTUR olarak erken rezervasyon dönemine yüzde 45’e varan indirimlerle başladıklarını belirten Etstur yöneticileri, “Her kampanya döneminde indirimler yüzde 5 azalarak devam ediyor. Antalya ve Bodrum yaz ayları için yoğun talep görüyor. Kış tatili için ise Avrupa ve Türkiye’de kayakseverlere farklı seçenekler sunuyoruz” dedi.
BU yıl erken rezervasyon dönemini kasım ayında başlatan Etstur, erken rezervasyon kampanyalarının ikinci dönemini 9 Ocak 2017’de tamamlıyor. Yüzde 45 indirim oranıyla başlayan ve her dönem yüzde 5 azalarak devam eden avantajlı kampanyalarla yaz tatillerinin cazibesini daha da arttırdıklarını ifade eden şirket yöneticileri, “Antalya ve Bodrum’un en çok rağbet gören bölgeler olmasının yanı sıra yapılan lüks tesis yatırımları neticesinde Kıbrıs da yükselen 2017 trendleri arasında yer alıyor. Yurt içindeki tüm tatil köyü ve resortlarda olduğu gibi Kıbrıs otellerinde de yaz sezonu için satışların büyük oranının erken rezervasyon döneminde yapılıyor. Bu nedenle Etstur, Kıbrıs otellerinde de erken rezervasyon uygulamasını 3 yıldır aktif olarak kullanıyor. Misafirlerine de uygun fiyatı kullanmak için acele etmelerini öneriyor” dedi.

YERLİLER AVANTAJLI

2016’da yaşanan yabancı turist akışındaki bozulmada alternatif olarak iç pazarın görüldüğüne dikkat çeken yöneticiler, “Özellikle Türk turistler, çok avantajlı tatil imkânları yakaladılar ve daha çok tatile çıktılar. Bu sene de aynı fırsatlar devam ediyor. Bu fırsatları erken rezervasyon indirimleri sayesinde maksimum avantajla değerlendirmek mümkün” diye konuştu. Voyage Sorgun ve Rixos Premium Belek otelleri hakkında bilgi veren yöneticiler şunları söyledi: “Voyage Sorgun, Çam ormanının ortasında doğayla uyumlu modern bir mimariye sahip. Farklı restoranları, mavi bayrak ödüllü plajı ile güzel bir tatil imkanı sunuyor. Belek’te konumlanan ve bu yıl yenilenen Rixos Premium Belek, lüks otel deneyimi yaşatıyor. Toplam 405 bin metrekare alana kurulu olan Rixos Premium Belek, bin metre uzunluğundaki sahili ile dikkat çekiyor” diye konuştu.

KAYAK FIRSATLARI
Hem yurtiçi hem yurtdışında kayak tatili fırsatı sunduklarını ifade eden Etstur yöneticileri, “Birbirinden özel ve seçkin adreslerde kayak keyfi sunuyoruz. Uludağ’dan Bansko’ya, Sarıkamış’tan Bjelasnica’ya kadar kış tatilinde dünyanın en özelleri Etstur’da bulunuyor. Yurtiçinde ya da yurtdışında; ister lüks bir butik otelde isterseniz de pistleriyle her seviyeye hitap eden bir resort otelde konaklama fırsatı sunuyoruz. İsteyenler bembeyaz pistlerde kış sporları yapmak imkanı bulurken, isteyenler şömine ve mangal keyfi yaşayabiliyor” diye konuştu.

SWAY HOTELS PALANDÖKEN

Sway Hotels, şehir ve kayak otelleri arasında yer alıyor. Sway Hotel’de ışıklandırılmış ve onaylı pistler, kayakçı kamera takip sistemi, yüksek donanımlı özel ekipmanları ve eğitmenler de bulunuyor.

BANSKO KAYAK OTELLERİ

Avrupa’nın en önemli kayak merkezlerinden Bansko, Bulgaristan’ın güneybatısında, Pirin Dağı’nın eteklerinde konumlanıyor. Bansko, her kayak stiline uygun uzun pistleri ve ekonomik kayak otelleri ile kış sporuseverleri ağırlıyor.

MONTE BAİA ULUDAĞ

Uludağ 2. Bölge’de bulunan Monte Baia Uludağ, kış sporları için ideal bir atmosfer sunuyor. 9 bin metre uzunluğundaki pistler, kayak ve snowboard yapmak isteyenler için hizmet veriyor.

Hürriyet