Konut sektöründe ‘Referans’ markasıyla öncü rolü üstlenen Kiler GYO, ev sahibi olmak isteyenlerin alım gücünü rahatlatmak amacıyla vade farkını yüzde 0,45’ çekti.

 

Peşin alımlarda yüzde 20 indirimin sağlandığı ‘Referans Bahçeşehir’, ‘Referans Güneşli’, ‘Referans Kartal Kordonboyu’ ve ‘Referans Kartal Towers’ projelerinden ayrıca yüzde 5 peşinatla 120 ay vadeli olarak ev sahibi olmak mümkün.

Bankalar kredili konut satışlarını canlandırmak için faiz oranlarını peş peşe indirirken, Kiler GYO’dan dev bir indirim hamlesi daha geldi. ‘Referans Bahçeşehir’, ‘Referans Güneşli’, ‘Referans Kartal Kordonboyu’ ve ‘Referans Kartal Towers’ projelerinde, peşin satışlarda yüzde 20 indirim sağlayan şirket, vadeli satışlarda 120 aya kadar yüzde 5 peşinatla ödeme imkanı sunarken, vade farkını ise yüzde 0.98’den yüzde 0.45’e indirdi.

Kiler GYO Genel Müdürü Tarık Gürdil, ekonominin lokomotifi inşaat sektörünü daha fazla desteklemek ve sektördeki farklılıklarını ortaya koymak amacıyla yüzde 20 indirime ek olarak vade farkını aşağı çekme kararı aldıklarını açıkladı.

Gürdil, sözlerine şöyle devam etti: “Hükümetimiz tarafından atılan her adım ülkemizin ekonomisine pozitif katkıda bulunuyor. Tapu harcı ve KDV indirimlerinin ardından bankalar tarafından vade farkının psikolojik sınır olan yüzde 1’in altına çekilmesi ile birlikte kısa sürede ekonomi canlanmaya başladı. Konut kredi faiz oranlarının yüksekliği nedeniyle beklemede olan yatırımcıların harekete geçtiğini görüyoruz. Kiler GYO olarak bizler de konut alımını daha da kolaylaştırmak ve vatandaşlarımızın ilgisine kayıtsız kalmamak adına 4 projemizde birden 120 aya kadar sadece yüzde 5 peşinatla vade farkını yüzde 0,45’e indirdik. Şimdi konut almanın tam zamanı, hem yatırım hem de oturum amaçlı konut sahibi olmak isteyenler kısa süre daha devam edecek bu cazip kampanyayı kaçırmamalı.”

Fiyatlar 289 bin TL’den başlıyor

İstanbul Anadolu Yakası Kartal’da konumlanan Referans Kartal Towers projesi toplam 451 konut ve 800 metrekarelik ticari alandan oluşuyor. Proje 31 katlı ve 24 katlı 2 blok şeklinde Kartal sahiline yakın mesafede yükseliyor.

Panoramik deniz ve adalar manzarasına hakim 1+1’den 4+1’e kadar daire seçeneklerinden oluşan Referans Kartal Towers’da ayrıca 5+1 penthouse daireler de mevcut. Projede peşin ödemelerde 20 indirimle daire fiyatları 289 bin TL’den başlıyor.

Terasta denize karşı jakuzisi ile de dikkat çeken projenin sosyal donatıları arasında ise, açık ve kapalı yüzme havuzları, hamam, sauna, hobi salonları, fitness, pilates, dans salonları, koşu ve yürüyüş parkuru, çocuk oyun alanları, çim aktivite terasları, meyve korusu, yapay dere, şelale ve su oyunları bulunuyor. Geniş peyzaj alanına sahip Referans Kartal Towers’da ayrıca güneşlenme alanları, özel tasarlanmış 9 metrekare ile 93 metrekare arasında değişen büyüklüğe sahip teras alternatifleri yer alıyor.