Çılgın projede güzergah belli oldu. Kanal İstanbul projesi bu konut projelerinin yanından geçiyor…

Merakla beklenen çılgın projede adımlar bir bir atılıyor. Dün Çed süreci başlayan Kanal İstanbul’da güzergah belli oldu.

Marmara Denizi’ni Küçükçekmece Gölü’nden ayıran noktadan başlayarak, Sazlıdere Baraj Havzası boyunca devam eden ve sonrasında Sazlıbosna Köyü’nü geçerek Dursunköy’ün doğusuna ulaşıp Baklalı Köyü’nü geçtikten sonra Terkos Gölü’nün doğusunda Karadeniz’e ulaşan alternatif güzergâhın İstanbul Boğazı’na alternatif su yolu Kanal İstanbul Projesi için en uygun güzergâh olduğu belirlendi.

Yaklaşık 45 kilometre uzunluğundaki Kanal İstanbul projesi işte bu projelerin hemen yakınından geçiyor;

Tema İstanbul Bahçe
Artaş, Öztaş, Mesa, Kantur ortaklığıyla inşa edilmekte olan Tema İstanbul projesinin 2. etabı olan Tema İstanbul Bahçe 1 oda 1 salondan 4 oda 1 salona kadar bir çok konut tipini bünyesinde barındırıyor. 500 milyon yatırımla hayata geçirilen projede konut büyüklükleri 79 ile 216 metrekare arasında farklılık gösteriyor. Toplamda 363 konuttan oluşan Tema İstanbul Bahçe etabında bir çok sosyal olanak mevcut. Projede daire fiyatları metrekare bazında 5 bin 200 liradan başlıyor.

Firuze Konakları
Firuze Konakları 3s Kale İnşaat imzası ile inşa ediliyor. Avcılar’da yükselen projede 523 konut ve 45 ticari birimden meydana geliyor. 2018 yılının sonunda teslimlerinin yapılması planlanan projede bir çok sosyal alan mevcut. Proje 40 bin 85 metrekare arsa alanı üzerinde konumlandırılıyor. İçinde 1 oda 1 salondan 4 oda 1 salona kadar bir çok konut tipini barındıran projede daire fiyatları 399 bin liradan başlıyor.

Blue Lake
Metal Yapı Konut projesi olan Blue Lake Küçükçekmece Gölü’nün hemen kıyısında inşa ediliyor. İçinde 1+0’dan 4+1’e kadar bir çok konut bulunan Blue Lake projesinde toplamda 788 konut ve 22 ticari birim bulunuyor. 38 bin metrekare arsa alanı üzerinde inşa edilen projede bir çok sosyal alan bulunuyor. Konut fiyatlarının 475 bin liradan başladığı projede bir çok ödeme alternatifi de mevcut. Projede konutların büyüklükleri 60 metrekare ile 400 metrekare arasında değişiyor.

Avrupa Konutları Başakşehir
Artaş imzası ile yükselen ve Başakşehir’de konumlandırılan Avrupa Konutları Başakşehir projesinde 2+1’den 5+1’e kadar bir çok konut tipini bünyesinde barındırıyor. Toplamda 941 daire ve 27 dükkandan meydana gelen projede bir çok sosyal aktivite alanı bulunuyor. Konut büyüklüklerinin 124 ile 277 metrekare arasında farklılık gösterdiği projede 44 bin 36 metrekare arsa alanı bulunuyor. Projede daire fiyatları 600 bin liradan başlıyor.

Nidapark Kayaşehir
Tahincioğlu Gayrimenkul imzası ile Başakşehir Kayaşehir’de inşa edilen Nidapark Kayaşehir projesinde 2+1, 3+1 ve 4+1 daire seçenekleri bulunuyor. 208 yılında teslimlerinin yapılması planlanan projede daire fiyatları 545 bin liradan başlıyor. Projede bir çok sosyal olanak mevcut. Toplamda 843 konut ve 28 ticari birimden meydana geliyor. 77 bin 237 metrekare arsa alanı üzerinde inşa edilen projede konut büyüklükleri 102 ile 226 metrekare arasında farklılık gösteriyor.

Park Mavera 3
Makro İnşaat ve TOKİ ortaklığında hayata geçirilen Park Mavera 3 projesi Başakşehir Kayaşehir’de inşa ediliyor. İçinde 1 oda 1 salondan 5 oda 1 salona kadar bir çok konut tipinin bulunduğu projede 723 daire bulunuyor. 50 bin 696 metrekare arsa alanı üzerinde konumlandırılan projede teslimler 2020 yılında yapılacak. Projede daireler 213 bin liradan başlıyor.

Melek GÜNER AKMAN/Emlakmetrekare