Kategoriler: Gündem Haberleri

İstanbul Havalimanı Duty Free Alanı’nın 5 mağazalık 2. Faz’ı açıldı

İstanbul Havalimanı’nın hangi bölümleri açıldı?

DHMİ Genel Müdürü Funda Ocak: “2018 Yılında 1 milyon metrekarelik Türk hava sahasını kullanan ve bugün sayıları 56’ya uzanan havalimanlarımıza, iniş-kalkış yapan uçak sayımız 2 milyonu geçti. Yine bu havalimanlarımızı kullanan yolcu sayımız ise 2018 sonu itibarıyla 210 milyon yolcuya ulaştı” açıklamalarında bulundu. İGA Havalimanı İşletmesi İcra Kurulu Başkanı Kadri Samsunlu: “Dünyadan ve ülkemizden çıkan güçlü markaları, ticari alanlarımızda dünya insanları ile buluşturmaktan mutluluk duyuyoruz.” ifadelerinde bulundu.


DEVLET Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) Genel Müdürü Funda Ocak, “2018 yılında 1 milyon metrekarelik Türk hava sahasını kullanan ve bugün sayıları 56’ya uzanan havalimanlarımıza, iniş-kalkış yapan uçak sayımız 2 milyonu geçti. Yine bu havalimanlarımızı kullanan yolcu sayımız ise 2018 sonu itibarıyla 210 milyon yolcuya ulaştı.” dedi.

Türkiye seyahat perakendeciliğindeki 35 yıllık tecrübesi ve ortağı Gebr. Heinemann’nın 135 yıllık uluslararası deneyimi ile Unifree Dutyfree İşletmeciliği Anonim Şirketi, İstanbul Havalimanı’ndaki Duty Free alanında Faz 2’nin açılışını gerçekleştirdi. Böylece havalimanında, dünyanın en büyük ticari mahallerinden birini de içinde barındıran 8 bin metrekarelik 5 yeni mağaza daha devreye alındı.

Açılışta konuşan DHMİ Genel Müdürü Ocak, Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “Türk sivil havacılığının zafer anıtı” olarak nitelediği güzide havalimanının önemli bir aktivitesinde bulunmaktan dolayı memnuniyet duyduğunu söyledi.

Türk sivil havacılığının geleceğe yolculuğunun büyük bir hızla devam ettiğini anlatan Ocak, şu bilgileri verdi:

“2018 yılında 1 milyon metrekarelik Türk hava sahasını kullanan ve bugün sayıları 56’ya uzanan havalimanlarımıza, iniş-kalkış yapan uçak sayımız 2 milyonu geçti. Yine bu havalimanlarımızı kullanan yolcu sayımız ise 2018 sonu itibarıyla 210 milyon yolcuya ulaştı. Bu verilerle artık ülkemiz dünya sivil havacılığının ilk 10’unda yer alırken, Avrupa’da ise 4’üncü sıraya yerleşti.

Tabii, Atatürk Havalimanı Hizmete girdiği 1953 yılından bu yana Türk sivil havacılığının ana üssü olan ve bizleri başarıdan başarıya koşturan bu limanımız yüzde 34 pay ile kapasitesi 45 milyon iken yaklaşık 70 milyon yolcuyu ağırlayarak bu başarıda birinci sıraya yerleşti.”

“ÜLKEMİZ, DOĞU-BATI, KUZEY-GÜNEY AKSLARI ARASINDA HAVACILIĞIN ANA ÜSSÜ OLACAK”

Atatürk Havalimanı’nın 3 Mart itibarıyla tüm ticari uçuşlarını artık İstanbul Havalimanı’na devredeceğini anımsatan Ocak, “İstanbul Havalimanı tam kapasiteyle devreye girdiğinde ülkemiz, doğu-batı, kuzey-güney aksları arasında havacılığın ana üssü olacak. Özellikle transit yolcu pazarında. Tabii, hepimiz heyecanla bugünü bekliyoruz.” dedi.

Funda Ocak, Duty Free hizmetinin havalimanı için önemli bir tanıtım hizmeti olduğunu belirterek, bu hizmeti yürüten Unifree şirketinin pek çok Türk havalimanında faaliyette bulunduğunu söyledi.

“ÜLKEMİZİ VE EN ÖNEMLİSİ İSTANBUL’U TANITACAĞIZ”

İGA Havalimanı İşletmesi İcra Kurulu Başkanı Kadri Samsunlu, İstanbul Havalimanı’na taşınmanın 3 Mart’ta tamamlanacağını belirterek, tüm hazırlıkları buna göre yaptıklarını söyledi.

İstanbul Havalimanı’nın ilk uçuşun düzenlendiği 31 Ekim 2018’den bu yana 100 bini aşkın yolcuya ev sahipliği yaptıklarını anlatan Samsunlu, çalışmaların titizlikle sürdüğünü yineledi.

Duty Free alanının havalimanı yolcularına hizmet vereceğini anlatan Samsunlu, “İstanbul’u dünyanın havacılık merkezi yapma hedefiyle çıktığımız bu yolda çok önemli bir adımı daha hayata geçirmekten büyük mutluluk duyuyoruz. İstanbul Havalimanı’nın ruhu olarak tanımladığımız Duty Free alanının 2. etabı bugün devreye alınıyor.” diye konuştu.

İstanbul Havalimanı’nı kullanan yolculara sıra dışı ve son derece keyifli bir seyahat deneyimi sunmak istediklerini ifade eden Samsunlu, “Bunun ilk adımını da Unifree ile gerçekleştirmekten dolayı çok mutluyuz. Biz İstanbul Havalimanı’nda sadece hizmet vermeyecek aynı zamanda ülkemizi ve en önemlisi İstanbul’u tanıtacağız. Dünyadan ve ülkemizden çıkan güçlü markaları, ticari alanlarımızda dünya insanları ile buluşturmaktan mutluluk duyuyoruz.” değerlendirmesinde bulundu.

“İSTANBUL HAVALİMANI’NA YAKIŞAN BİR DUTY FREE ALANI YARATTIK”

Unifree Üst Yöneticisi (CEO) Ali Şenher, 29 Ekim 2018’de havalimanı ile birlikte yapılan ilk açılışın ardından bugün Duty Free alanlarının FAZ 2 açılışını gerçekleştirmekten büyük bir mutluluk duyduklarını söyledi.

Yolculara kaliteli hizmet sunacaklarını belirten Şenher, şunları kaydetti:

“Alanın büyüklüğü, yurt içi ve yurt dışından birçok önemli marka ve geliştirdiğimiz konseptler ile dünya çapında ses getirecek bir projeye imza attık ve gurur duyduğumuz İstanbul Havalimanı’na yakışan bir Duty Free alanı yarattık. Zengin ürün çeşidinin yanı sıra, hizmet bizim ana değerlerimizden biri. Dünyanın dört bir yanından gelen yolcularımızda unutulmaz anılar bırakmak için güler yüzlü ve yolcu ihtiyaçlarına göre kişiselleştirilmiş uzman satış ekibimiz 7/24 hizmet verecek.”

Açılış töreni, açılış konuşmalarının ardından plaket takdimi ve hatıra fotoğrafı çekimleriyle sona erdi.

Paylaş

Son Yayınlananlar

Alarko Carrier’dan Yazı Serinleten Kampanya Fırsatı!

Alarko Carrier’dan Yazı Serinleten Kampanya Fırsatı!

Alarko Carrier'ın,iki adet Toshiba Shorai klima alana,ilkinin KDV’si Alarko Carrier’dan, İkincisi %50 İndirimli kampanya fırsatı devam ediyor. Alarko Carrier’ın Türkiye…

% gün önce
KALE ÇELİK KAPI’DAN TİCARİ ALANLAR İÇİN KALE HİBRİT DEPO KAPISI

KALE ÇELİK KAPI’DAN TİCARİ ALANLAR İÇİN KALE HİBRİT DEPO KAPISI

KALE ÇELİK KAPI’DAN TİCARİ ALANLAR İÇİN KALE HİBRİT DEPO KAPISI Kale Çelik,AVM’ler, iş merkezleri gibi ticari alanlar için “Kale Hibrit…

% gün önce
Sign Of The City Awards, Yeniliklerle Başladı !

Sign Of The City Awards, Yeniliklerle Başladı !

Gayrimenkul sektöründe 5 yıldır prestijli bir imza olarak varlığını sürdüren Sign of the City Awards (SotCA) için geri sayım başladı.…

% gün önce
Milli Emlak Genel Tebliği’nde Değişiklik Resmi Gazete’de !

Milli Emlak Genel Tebliği’nde Değişiklik Resmi Gazete’de !

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından Milli Emlak Genel Tebliği'nde değişiklik yapılmasına dair yeni tebliği bugün resmi gazetede yayımlandı. Milli Emlak…

% gün önce
Milli Emlak Genel Tebliği Resmi Gazete’de Yayımlandı

Milli Emlak Genel Tebliği Resmi Gazete’de Yayımlandı

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından Milli Emlak Genel Tebliği bugün resmi gazetede yayımlandı. Yayımlanan Milli Emlak Genel Tebliği tam metni;…

% gün önce
Rönesans,Dünyanın En Büyük 33’üncü Müteahhitlik Şirketi

Rönesans,Dünyanın En Büyük 33’üncü Müteahhitlik Şirketi

Rönesans İnşaat, Engineering News Record’un (ENR) “Dünyanın En Büyük 250 Uluslararası Müteahhitleri” 2019 listesinde 2018’e göre üç sıra birden yükselerek…

% gün önce