Cevahir Holding Yönetim Kurulu Başkanlığı görevinde olan İbrahim Cevahir, 22 Eylül 2015 tarihinde vefat etti. Peki İbrahim Cevahir kimdir?

 

 

Karadeniz Vakfı Başkanı olan İbrahim Cevahir, 1938 yılında Trabzon Çaykara’da dünyaya geldi. Cevahir, kariyerine bakırcı ve kalaycı çırağı olarak başlamıştır.

İstanbul Karaköy’de küçük esnafa yönelik lokanta açan İbrahim Cevahir, Cevahir Holding Yönetim Kurulu Başkanlığı görevindedir. Cevahir, İstanbul’da Grand Cevahir Hotel, Cevahir AVM gibi projeleri hayata geçirmiştir.

Ankara’da 1959 senesinde inşaat taşeronluğu yapmaya başlayan İbrahim Cevahir, Libya’da ilk iş tamamlayan Türk müteahhit olma unvanına sahip olmuştur.

İbrahim Cevahir, kardeşleri Mehmet Cevahir (1933-Çaykara) ve Reşad Cevahir (1949-Çaykara) ile birlikte İstanbul’da Cevahir Şirketler Grubu’nu kurmuştur.

2002 ylının Mayıs ayında Avrupa’nın en büyük kongre merkezi olan İstanbul Grand Cevahir Hotel’i açan İbrahim Cevahir, 2002 yılından beri AK Parti’de siyaseti faaliyetlerine devam etmektedir.

Evli ve altı çocuk babası olan İbrahim Cevahir, 22 Eylül 2015 tarihinde vefat etmiştir.

 

 

Haber Merkezi/Emlakmetrekare.com