Dünya ofis mobilya sektörünün önemli markalarından HAWORTH’ın yeni ürünü “Harbor Work Lounge”ın Türkiye lansmanı, tasarım ve teknolojiyi bir araya getiren AllDesign 2015 fuarında gerçekleştirildi.

Dünya ofis mobilya sektörünün önemli markalarından HAWORTH’ın yeni ürünü “Harbor Work Lounge”ın Türkiye lansmanı, tasarım ve teknolojiyi bir araya getiren AllDesign 2015 fuarında gerçekleştirildi.

Tasarım ve teknoloji dünyasının yeni ürünlerinin sergilendiği, bu yıl dördüncüsü düzenlenen AllDesign 2015 fuarı renkli görüntülerle sona erdi.

Fuarın, farklı disiplinlerden çok sayıda firmayı bir araya getirdiğini kaydeden ERSA Mobilya Genel Müdür Yardımcısı Yalçın Ata, fuara katılımcı ve sahne mobilyaları sponsoru olarak katıldıklarını bildirdi.

Hayata geçirdikleri tasarımlardan, kültür sanat çalışmalarına kadar ERSA’nın tüm hikayesini sığdırdıkları 3 dakikalık videolarının ERSA standında izletildiğini belirten Ata, “Hep yeni ve farklı fikirlerin peşinde bir firma olarak, AllDesign fuarına da farklı şekilde dahil olmak istedik. ERSA’nın 1958 yılındaki başlangıcından bugüne ürettiği mobilyalar, aldığımız ödüller, unutulmaya yüz tutan zanaat ve zanaatkarlar hakkında hazırladığımız ‘Tekrarsız’ belgeselleri, tam anlamıyla bizi yansıttı. Ayrıca fonksiyonelliğe önem veren yöneticilere hitap eden Ece Yalım Design Studio imzalı Frame masa ve Comforto 89-Zody ofis koltuklarını da fuarda beğeniye sunduk. ERSA’nın yeni konsepti Core Ideas’a da fuarda yer verdik” dedi.
Ata, fuarda dünya ofis mobilyası devi HAWORTH’ın yeni ürünü “Harbor Work Lounge”ın Türkiye lansmanının da yapıldığını kaydederek, şunları söyledi:

“Merkezi ABD olan ve organik çalışma alanları, ergonomik oturma grupları, tasarım, üretim ve bilgi birikiminde dünya devi HAWORTH’ın Türkiye’deki tek yetkili temsilcisiyiz. Bu işbirliğini AllDesign fuarına da taşıyarak, ofis koltuğuyla rahatlığı buluşturan Harbor Work Lounge ürününün Türkiye lansmanını gerçekleştirdik. Fuar sohbetlerinin yapıldığı, teknoloji ve tasarım üzerine panellerin düzenlendiği sahnede kullanılan mobilyalarda da ERSA imzası vardı. Oldukça başarılı geçen fuarda ERSA standı büyük ilgi gördü.”

-ERSA Mobilya-

1958 yılında, Metin Atabey Ata tarafından kurulan ERSA Mobilya, güvenirliği ve kalitesiyle ofis mobilyası üreticileri arasında önemli bir yere sahip. Ankara’da 70’i beyaz yakalı, 400 kişiyle üretim yapan, alanında çok başarılı tasarımcılarla hizmet veren ERSA Mobilya, kamu kurum ve kuruluşları, büyük özel sektör kuruluşları, eğitim ve yurt merkezleri, hastane, otel gibi mekânların mobilya tasarımları yapıyor.

ABD, Avrupa, Rusya, Kuzey Afrika ve Ortadoğu ülkelerine ihracat yapan ERSA Mobilya’da şu an ailenin 3 kuşağı da yönetimde bulunuyor.

Ofis mobilyalarının yanı sıra, koltuk ve kanepe gibi oturma elemanları da üreten ERSA Mobilya’nın ürünleri arasında; masa, çoklu çalışma grupları, konsol, keson ve sehpanın yanı sıra bölme panel sistemleri, evrak, arşiv ve soyunma dolapları bulunuyor.