Hatay’da yapımı devam eden 780 Yataklı Devlet Hastanesi’ni yerinde gören TOKİ Başkanı Turan, yürütülen çalışmalarla ilgili bilgi aldı.

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanı M. Ergün Turan, bugün (19 Aralık 2014) beraberindeki heyetle, Hatay’da incelemelerde ve temaslarda bulundu.

TOKİ Başkanı M. Ergün Turan, Hatay’daki temasları çerçevesinde Hatay Valisi Ercan Topaca ile Yayladağı Belediye Başkanı Mehmet Kalkan’ı makamlarında ayrı ayrı ziyaret ederek, TOKİ projeleri hakkında görüşmelerde bulundu. Yayladağı Belediye Başkanı Kalkan’ın, TOKİ’nin ilçede konut üretmesi talebi üzerine TOKİ Başkanı M. Ergün Turan, Belediye Başkanı Mehmet Kalkan ile birlikte konut yapımı planlanan bölgeyi gezdi.

M. Ergün Turan, Sağlık Bakanlığı ile işbirliğinde yürütülen ve tamamlandığında Hatay’ın en büyük hastanesi olacak, Hatay 780 Yataklı Devlet Hastanesi’nde giderek inşaat çalışmaları hakkında bilgi aldı.

Hastanenin yüzde 70’i tamamlandı

4 Ekim 2012 tarihinde ihalesi yapılan ve toplam inşaat alanı 93 bin 43 metrekare olan Hastane inşaatının yüzde yetmişi tamamlanmış durumda. Hatay’la birlikte bölge halkının ihtiyaçlarına cevap verecek nitelikte projelendirilen Hastanede; 600 yataklı çift kişilik 300 oda, 180 yataklı tek kişilik 180 oda yer alıyor.

Hastanede; “kadın muayene, çocuk muayene, çocuk müşahede, müşahede, poliklinikler, ameliyathane, yoğun bakım, KVC yoğun bakım, yeni doğan yoğun bakım servisi, kadın doğum ünitesi (SDL ), diyaliz ve tedavi üniteleri” de yer alacak.

TOKİ