GYODER Yönetim Kurulu Başkanı Feyzullah Yetgin Gayrimenkul sektöründeki spekülatif kriz yorumlarının gerçeği yansıtmadığını belirterek sektör hakkında önemli açıklamalarsa bulundu.

Mardinli İş Adamları Derneği tarafından düzenlenen sohpet toplantısına katılan GYODER Yönetim Kurulu Başkanı Feyzullah Yetgin Gayrimenkul sektöründeki spekülatif kriz yorumlarının gerçeği yansıtmadığını belirterek sektör hakkında önemli açıklamalarsa bulundu.

İnşaat sektörünün çok hassas bir sektör olduğunun vurgusunu yapan Yetgin, Vatandaşa direk dokunan tasarruf mekanizmasının henüz gelişmediği Türkiye’de en çok gayrimenkul olduğunu belirtti. Yetgin şu açıklamaları yaptı;

‘İnşaat sektörü çok önemli bir sektör. Türkiye’nin lokomotif sektörlerinden biri. 15 Temmuz hain darbe girişimine rağmen bizler güç birliği yakalayarak müthiş performans sergiledik. Konut satışlarına baktığımızda 2018 yılında bütün sıkıntılara rağmen çok güzel rakamlarla kapattığımızı düşünüyoruz’

Yetgin konut sektöründe kriz olmadığını ve bu tarz spekülatif açıklamalar yapılmasını anlamsız bulduğunu belirtti. İstanbul Uluslar Arası Finans Merkezi’nin çok önemli bir proje olduğu vurgusunu yapan Yetgin bu projenin para ve finans kaynağı getireceği için hızlıca bitirilmesi gerektiğini düşündüğünü söyledi.

Uluslar arası tanıtımların da iyi yapılması gerektiğini vurgulayan Yetgin gayrimenkul sektöründe tanıtımların çok büyük rolünün olduğu bilgisini verdi.

Altyapı ve yapısal dönüşümün de çok önemli olduğunu söyleyen Yetgin altyapıya özellikle çok önem verdiğini vurguladı. Yetgin yabancılara konut satışının da öneminden bahsederek ‘Bu konuda da rekor kırmamız lazım’ açıklamasını yaptı.

Melek GÜNER AKMAN/Emlakmetrekare.com