Ünlü iş adamı Kemal Gülman ile 21 yıllık evliliklerini 2013 yılında bitirmeye karan veren Feryal Gülman, Ankara’da dünyaya gelmiştir. Peki Feryal Gülman kimdir?

 

 

1964 yılında Ankara’da doğan Feryal Gülman, üniversitesi eğitimi İstanbul Teknik Üniversitesi Mimarlık bölümünde tamamlamıştır. Gülman, ünlü iş adamı Kemal Gülman ile 21 yıldır evliydi.

Feryal Gülman, Kemal Gülman ile 21 yıllık evliliklerini 2013 yılının yaz aylarında bitirmeye karar verdi. Gülman, eşinden ihanet nedeniyle 200 milyon TL manevi tazminat talep etmişti.

Arslan isimli bir erkek çocukları bulunan Feryal-Kemal Gülman çifti, Feryal Gülman Alarko firmasında çalışmaya başladığı zaman tanışmışlar. Feryal Gülman, kariyerine Alarko firmasında başlangıç yaptı.

25 yaşındayken TOKİ’de dış ilişkiler daire başkanlığından aldığı teklifi değerlendiren Feryal Gülman, TOKİ’de çalışmaya başladı.

Kemal Gülman ile evlendikten sonra onun inşaat firmasında çalışmaya başlayan, cemiyet hayatının önemli isimlerinden Feryal Gülman, son olarak verdiği röportajda soyadını değiştirmeyeceğini açıkladı.

 

 

Haber Merkezi/Emlakmetrekare.com