HT Masa ekibinde yer alan Esin Övet kimdir?

Esin Övet, 2 Şubat 1976 İstanbul doğumlu gazeteci ve köşe yazarıdır. Övet son dönemlerde yazdığı makaleler ile ön plana çıkan ve twitter ile adını duyurmuş köşe yazarlarından birisi olarak bilinmektedir. Tipik bir kova burcu olduğunu söyleyen Esin Övet hareketli bir çocukluk dönemi geçirdiğini söylüyor. Makine Ressamlığı bölümünde üniversite eğitimine devam ettiği sırada 1994 yılında okulunu bırakıp Sabah Gazetesi’nde çalışmaya başlamıştır.

Biraz dik kafalı olduğunu söyleyen Esin Övet bu yüzden Sabah Gazetesi’ndeki işinden ayrılıp yurt dışına çıkmayı planladığı sırada gelen teklif üzerine Star Gazetesi’ne geçiş yapmıştır. Star Gazetesi’nde 9 ay boyunca çalışan Övet daha sonra tekrar Sabah Gazetesi’ndeki görevine devam etmeye başlamıştır. 2002 yılına kadar Sabah Gazetesi’nde köşe yazarlığı yapmıştır.

Şimdilerde ise Habertürk gazetesinde köşe yazarlığı yapan Esit Övet Unisex ismini verdiği köşesinden okuyucularına seslenmeye devam ediyor. Aynı zamanda Habertürk kanalında yayınlanan HT Masa programında da yer almaktadır.