Artık herkes çocukları için yaşıyor. Onların başarısında ise evlerinde çalışma konforunun yanı sıra okullarına geliş gidiş kolaylığı da büyük önem taşıyor.

 

Çocuklarının iyi eğitim almasını isteyen aileler ise yaşayacakları evin okula yakın olmasını tercih ediyor.
Geçmiş yıllarda okullar yerleşim yerlerine yakın yerlere inşa edilirken, eğitim merkezlerindeki yerleşke anlayışının yaygınlaşması, okulları şehir merkezlerinin dışına taşıdı. Bu durumda yeni konut projeleri okullara yakın arsalara inşa edilmeye başlandı.
Başkent Ankara’da da Hacettepe, ODTÜ, Bilkent gibi üniversitelerin yanı sıra kentin önde gelen ilk ve orta öğrenim okullarına da yakın olan Beytepe bölgesi eğitim kurumlarına yakınlığı ile gözde merkezlerden olmaya başladı.

 
Beytepe’nin tam orta noktasında ve en yüksek rakımına Parktepe konutlarını inşa eden Şahika Grup ortaklarından İç Mimar Murat Altuntaş, projelerinin diğer çok sayıda konut projesinden daha fazla ilgi görmesinde inşaat kalitesinin yanı sıra eğitim merkezlerine yakınlığının da önemli rolü olduğunu kaydetti.

 
Altuntaş, Hacettepe Üniversitesi’ne 7 kilometre, Bilkent’e 6.5 kilometre, ODTÜ’ye yaklaşık 9 kilometre, seçkin ilk ve orta dereceli öğrenim kurumlarına en fazla 13 kilometre uzaklıkta olan Parktepe konutlarında öğrencilerin maksimum 10-15 dakika içinde evlerinden okullarına ulaşabileceklerini ifade ederek, “Herkes “en iyi okul eve en yakın okul der”, biz buna “en iyi konut okula en yakın konut” söylemini ekliyoruz. Konut kalitesi istenildiği kadar yüksek olsun, çocuğun ömrü okul yolunda geçerse bunun bir anlamı olmaz. Öğrenci, kendini başarıya götürecek dinginlik ve konforda bir ev, okula da uykusundan fedakarlık etmeden, kolaylıkla ulaşmak ister. Bizler Parktepe projesini hayata geçirirken bundan yola çıktık. Sonuçta bilinçli anne babaları Parktepe’ye çekmeyi başardık” dedi.