Emlak Konut Bizim Mahalle 1. etap projesi yeniden ihaleye çıkıyor. İhale 4 Mayıs 2018 günü yapılacak…

Emlak Konut GYO İstanbul Küçükçekmece Bizim Mahalle 1. etap arsa satışı karşılığı gelir paylaşımı işi ihalesi 4 Mayıs 2018’de yeniden yapılacak.

Daha önce 3 Ekim 2017 tarihinde ihaleye çıkan arsaya Emlak Konut’un belirlediği asgari bedelin altında teklif geldiği için ihale iptal edilmişti.

Küçükçekmece Halkalı mahallesi sınırları içerisinde yer alan proje toplam 56 bin 547 metrekare inşaat alanına sahip. Proje kapsamında ticaret alanları, konutlar ve ilköğretim okulu yer alacak.

Emlak Konut Bizim Mahallesi 1. Etap Plan Notları
– Ticaret + Konut alanlarında; konut, iş merkezi, alışveriş merkezi, yönetim merkezi, otel, motel, rezidans, konaklama tesisleri, sinema, tiyatro, müze v.b. kültürel tesis alanları, ticaret, ofis, büro, lokanta, gazino, çarşı çok katlı mağazalar, banka, finans kurumları yapılabilir. Bu işlevler bir arada kullanılabileceği gibi, ayrı bloklar şeklinde de projelendirilebilir. Toplam emsal inşaat alanının en çok %30’u ticaret olarak ayrılabilir.
– Ancak yol boyu ticaret oluşumunu sağlamak amacıyla 25 m. ve üzeri daha geniş yol akslarından cephe alan parsellerin zemin veya bodrum katlarının yola bakan kısımlarında ticaret düzenlemesi yer alacak olup, ticaret ve konut kullanımları ayrı ayrı projelendirileceği gibi aynı katta ticaret, konut ve otopark kullanımları karma olarak da düzenlenebilir. Bu alanlarda kat yükseklikleri; konut kullanımlarında en yüksek 3,50 metreyi, ticaret kullanımlarında en yüksek 4,50 metreyi, asma katlı ticari birimler tasarlanması durumunda en yüksek 6,50 metreyi geçemez.
– TİCK-3 Alanlarında KAKS:1.60’tır.
– Donatı alanlarında; E:1.00, Yençok = Serbesttir.

Maide KARADAĞ YAKOVİDİS/Emlakmetrekare