Emlak Konut GYO, 01 Ocak – 30 Kasım 2014 tarihleri itibariyle, toplamda 8596 adet bağımsız bölümün satışı gerçekleştirdiğini açıkladı.

Emlak Konut GYO tarafından yapılan açıklama;

“Şirketimiz tarafından geliştirilen projelerde, 01 Ocak – 30 Kasım 2014 tarihleri itibariyle, toplamda 4.340.206.561,13 TL (KDV Hariç) değerinde, 8596 adet bağımsız bölümün satışı (ön satışlar dahil) gerçekleştirilmiştir.

Kasım ayı içerisinde satışı (ön satışlar dahil) gerçekleşen bağımsız bölüm sayısı ise 1024 adettir. Bu bağımsız bölümlerin KDV hariç peşin satış değeri ise toplam 564.272.670,60 TL dir.

Yıllık ve aylık satış dağılım tablolarında belirtilen satış rakamlarının belirlenme süreci, alıcının noter huzurunda sözleşmelerini imzalaması, peşinat tutarının yatırılması ve sözleşmelerin Şirketimiz tarafından onaylanması ile tamamlanmaktadır. Bu işlemlerin tamamlanması zaman alabilmektedir.

Bu nedenle bir önceki ay veya aylarda açıklanan satış rakamlarının artması söz konusu olabilmektedir. Satışlara ilaveler olabileceği gibi alıcıların cayma haklarını kullanmaları ve iptallerden kaynaklanan azalmalar da söz konusu olabilir. Paylaşımlarda Yüklenicilere kalan bağımsız bölümler de satış rakamlarına yansıtılmıştır. Opsiyonlar satış adetlerinde dikkate alınmamaktadır.”

Emlak Konut