Ege Yapı tarafından Çekmeköy’de butik bir proje olarak inşa edilecek Çamlıyaka satışa çıktı! 2 milyon 100 bin TL’den başlayan fiyatlar…

Türk gayrimenkul sektörünün öncü firmalarından olan Ege Yapı yeni bir konut projesine imza atıyor. Çekmeköy’de inşa edilecek olan Çamlıyaka projesinin lansmanı bugün yapıldı. Toplantıya Ege Yapı Yönetim Kurulu Başkanı İnanç Kabadayı ve Sabri Paşayiğit Mimarlık Kurucu Ortağı Sabri Paşayiğit katıldı.

‘Yatırıma tüm hızla devam edeceğiz’

Yatırım yapmaya tüm hızıyla devam edeceklerinin altını çizen Ege Yapı Yönetim Kurulu Başkanı İnanç Kabadayı ‘2 buçuk yıldır planlamış olduğumuz yatırım projelerimizin 4. halkası olan Çamlıyaka projesini inşa ediyoruz. Ekonomimiz güçlü bir şekilde devam ediyor. Bizler de ülkemizin geleceğine güvenen firmalar olarak yatırımlarımıza tam gaz devam ediyoruz. Bu projemiz Çekmeköy’de inşa ediliyor. Bizler de Ege Yapı olarak ciddi vaadler sunan bölgelere çok dikkat ediyoruz’ açıklamasını yaptı.

Yüzde 75’i yeşil alan

Kabadayı ‘Biz bu projemizde biraz daha tüketicinin isteklerini dinleyerek daha çok çatı ve bahçe dubleksleri tasarladık. 19 bin metrekare alan üzerinde 61 konut ve 14 ticari birim üreterek bir proje gerçekleştirdik. Projenin yüzde 75’i yeşil alan ve pojenin tam yanında orman var. Ayrıca Çamlıyaka projesinin içinde cadde dükkanları olarak. Ayrıca projenin içi trafiğe kapalı tüm araçları yer altına aldık ve daire başına 3 otopark düşebileck kadar çok sayıda otopark alanı geliştirdik’ dedi.

Metrekaresi 12 bin liradan başlıyor

Ege Yapı tarafından Çekmeköy’de inşa edilen Çamlıyaka projesinde yer alan dairelerin metrekaresi 12 bin liradan başlıyor. 6 aydır ön talep toplanan projede bugün itibarı ile satışlara başlıyor. Projede en düşük fiyatlı peşin konut 2 milyon 100 bin TL’den başlıyor.

110 milyon TL yatırımla yükseliyor

24 ay içinde teslim edilecek projede hafriyat çalışmaları sürüyor. 110 milyon TL yatırımla inşa edilecek projede bir çok sosyal olanak yer alıyor.

Anlaşmalı bankalarla konut kredisi faiz oranları sabit kılınan projede şirket olarak da kendi bünyelerinde çeşitli ödeme planı geliştirdiler.

Sabri Paşayiğit Mimarlık Kurucu Ortağı Sabri Paşayiğit de projenin teknik özelliklerini anlatarak ‘Çamlıyaka projesini çevreye uyumlu olarak inşa ediyoruz. Toplamda 11 konut bloğundan oluşan projede geleneksel ve modern mimariyi birleştirdik. Bloklar yatay yapılaşmadan oluşuyor 3 ve 4’er katlı olarak tasarladık.Projeyi tasarlarken projenin kompakt bir proje olmasını hedefledik. Projenin cephesinde doğal taş kaplamalar ve ahşap güneş kırıcılar kullandık. Dinlenme ve oturma mekanları için ise organik bir tasarım düşündük’ dedi.

Melek GÜNER AKMAN/Emlakmetrekare.com