Eczacıbaşı Holding bugün basın çıkan Kartal arsası haberleri ile ilgili bir açıklama yaptı. İşte o açıklama…

Eczacıbaşı Holding tarafından yapılan açıklama şöyle;

Bugün bazı basın ve yayın organlarında Eczacıbaşı Holding A.Ş.’nin Kartal’daki arazisi üzerinde bir konut projesi geliştirilmesi amacıyla Mesa Mesken Sanayii A.Ş., Nurol İnşaat ve Ticaret A.Ş., ve Tahincioğlu Gayrimenkul İnşaat ve Turizm A.Ş. ile bir anlaşma imzalanacağına dair haberler yer almıştır.

Ana ortağımız ve aynı zamanda sermayesinde pay sahibi olduğumuz (*) Eczacıbaşı Holding A.Ş. tarafından Şirketimize iletilen bilgiye göre;

Eczacıbaşı Holding A.Ş.’nin maliki olduğu İstanbul İli Kartal ilçesindeki yaklaşık 318.000 metrekare büyüklüğündeki taşınmazın konut imarına sahip olacak bölümünde, imar planı, inşaat ruhsatı süreçleri dahil olmak üzere projenin gerçekleştirilebilmesine yönelik tüm yasal süreçlerin tamamlanabilmesi ve bunları takiben ekonomik konjonktürdeki gelişmelerin de uygun olması halinde, hasılat paylaşımı esaslı bir konut projesi geliştirilmesi amacıyla Mesa Mesken Sanayii A.Ş., Nurol İnşaat ve Ticaret A.Ş. ve Tahincioğlu Gayrimenkul İnşaat ve Turizm A.Ş. ile bugün bir anlaşma imzalanmaktadır.

Basın ve yayın organlarında yer alan haberlerde, projenin detaylarına ilişkin olarak farklı yorum ve tahminlerde bulunulmakta olup, söz konusu hususlar, yukarıda açıklandığı üzere, projenin gelişim sürecine bağlı olarak ancak zaman içinde belirginlik kazanacaktır.

Projenin hayata geçirebilmesine yönelik olarak kesinlik kazanan hususlar olduğunda ise kamuya ayrıca duyurulacaktır.