Dumankaya İnşaat, gıdadan temizlik ve kişisel bakım ürünlerine, teknolojiden hizmet sektörü ve iletişime kadar birçok alanda yılın en iyi markalarına verilen 2014 Superbrands Ödülü’nün sahibi oldu.

19 Ocak 2015, İstanbul- Faaliyette bulunduğu gayrimenkul sektörünün yenilikçi ve öncü markalarından Dumankaya İnşaat, ülkemizde 10 yıldan beri faaliyette bulunan Superbrand Türkiye tarafından düzenlenen yılın markaları organizasyonunda 2014 yılının süper markaları arasında yer aldı.

Tüketicilerin tercih ve beğenilerine göre belirlenen farklı sektörlerdeki 2014 yılının süper markaları arasında yer alan Dumankaya İnşaat, aldığı bu ödülle markaya yaptığı yatırımın altını çizerken hem Türk ekonomisi içindeki yerini güçlendiriyor hem de dünya ölçeğinde önemli oyunculardan biri haline geliyor.

Konu ile ilgili açıklama yapan Dumankaya İnşaat Yönetim Kurulu Başkan Vekili Barış Dumankaya “Başarı insanlarla birlikte büyüyen, gelişen ve anlam kazanan bir kavram. Boyutu ne olursa olsun bir başarıya imza atabilmek için, farklı bakış açılarıyla birbirlerini zenginleştiren bir ruhla, ortak hedefe doğru hareket eden insanların bir araya gelmesi gerekir. Biz de Dumankaya’da bunu başardık” dedi.
Dumankaya sözlerine şöyle devam etti.

“Dumankaya İnşaat 2014 yılının süper markaları arasında yer alıyorsa, bu başarının altında hedeflerini ve stratejisini iyi belirlemiş yöneticilerimizin ve bu vizyonu çok iyi anlayarak uygulayan çalışanlarımızın, kısaca takım ruhunun çok büyük payı vardır. Dumankaya olarak ilerleyen dönemlerde de Süpermarka listesinde yer alarak ve tüketicinin algısındaki marka değerimizi daha da güçlendirerek yolumuza devam edeceğiz.”

Süper Marka nedir?

Tüketicilerin, (bilinçli veya bilinçaltı) arzuladıkları, tanıdıkları ve bir ücret ödeyerek sahip olmak istedikleri, duygusal ve/veya fiziksel avantajları, diğer markalara göre çok daha yüksek oranda sunan markaya “Süper Marka” deniliyor.

Superbrands kriterleri arasında yaratıcılık, şirketin büyüklüğü, teknolojisi, yatırımları, iş gücü kalitesi, markalaşmaya yaptığı yatırım ve marka devamlılığı, sosyal sorumluluk projelerine katkısı, çevreye duyarlılığı ve etik değerlere uyması gibi maddeler de bulunuyor.

Marka yönetimi ve pazarlaması konusunda uluslararası bağımsız bir otorite olan Superbrands, marka yönetimi konusunda üstün başarı gösteren firmaların dünya çapında seçimini ve tanınmasını sağlıyor.

Superbrands Organizasyonu bugün, 80’den fazla ülkede faaliyet gösteriyor.