Emlakmetrekare.com olarak sizler için devremülk alırken dikkat edilmesi gereken noktaları araştırdık. İşte devremülk alırken dikkat edilmesi gereken noktalar…

Bahar ayları geldi. Bir yandan tatil planları yapılmaya başlarken bir yandan da akıllara devremülk mü satın alsak acaba soruları geliyor. Kimi ailelere cazip gelen devremülkü kimi aileler kendilerine göre bulmuyorlar. Ama şu bir gerçek ki günümüzde herşeyde olduğu gibi devremülk alırken de dikkat edilmesi gereken noktalar var. Peki nedir bu noktalar? Biz Emlakmetrekare.com olarak sizler için devremülk alırken dikkat edilmesi gereken noktaları araştırdık. İşte devremülk alırken dikkat edilmesi gereken noktalar…

Firma hakkında doğru araştırma yapmak

Devremülkünüzü huzurlu bir şekilde kullanabilmek için inşaatının ve iç tasarımların kullanılabilirlik açısı çok büyük önem taşıyor. Bunun için de firma hakkında doğru araştırma yapmak çok önemli.

Lokasyonu doğru belirlemek

Eğer devremülkünüzü yatırımlık değil de oturumluk olarak alacaksanız lokasyon çok önemli. Gitmekten hoşlandığınız lokasyonlarda devremülk almak gerekiyor.

İyi düşünmek

Devremülkü kimileri oturumluk kimileri yatırımlık olarak, kimileri ‘1 devremülkümüz olsun her yıl oraya gidelim’ diye düşünürken kimileri de ‘ Niye paramı bir yere bağlıyım her yıl farklı bir yerde tatil yapamrım’ şeklinde düşünüyor. Bu yüzden devremülk alırken iyi düşünmek çok önemli. Devremülk almak istediğinizden emin olmalısınız.

Doğru fiyatı bulmak

Gayrimenkul alırken doğru fiyatı bulmak çok önemli. Bunun için araştırmalarımızı en doğru şekilde yapmak gerekir. İstediğimiz lokasyonda ve istediğimiz firmalardan konut alacağız diye yanlış fiyatı kimse ödemek istemez.

Aidat rakamlarını öğrenmek

Diğer önemli konulardan bir tanesi de aidat rakamlarını öğrenmek. Çünkü yılın belli bir bölümü kullanacağımız devremülk için aidat rakamlarının da bütçemize uygun olması gerekir.

Güvence talep etmek

Eğer devremülkünüzü inşaatı bitmeden alıyorsanız firmadan güvence talep etmeniz gerekir.

Sözleşmeyi iyi okumak

Son olarak sözleşmeyi imzalamadan önce çok iyi okumak gerekiyor. İyi bir şekilde incelediğiniz sözleşmeyi gerekirse avukatınıza da incelettirin. Belgenin hukuki niteliğini iyi incelemek çok önemli.

Melek GÜNER AKMAN/Emlakmetrekare.com