Denizbank’ın genel merkez olarak kullanılacağı binaya 5 bin Denizbanklının taşınma işlemleri 31 Aralık 2014 itibariyle tamamlandı.

Geçen yıl şubat ayında Torunlar Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı’nın (GYO) Şişli Esentepe’deki binasını kiralayan Denizbank’ın genel merkez olarak kullanılacağı binaya 5 bin Denizbanklının taşınma işlemleri 31 Aralık 2014 itibariyle tamamlandı. Ancak Denizbank Genel Müdürü Hakan Ateş yeni binaya henüz taşınamadı. Mevcut ofisi yeni genel merkez binasının hemen karşısında olduğu halde neden taşınamadığını sorduğumuz Ateş, öncelikle bir aksaklık olmadığının altını çizdi. Ateş, “Ama bir türlü fırsat bulup taşınamadım. Aslında herşeyimiz hazır. Aslında ben biraz ‘Gemiyi en son kaptan terkeder’ ilkesiyle hareket ettim” dedi. Denizbank genel merkez çalışanlarının bugüne kadar yine Şişli Esentepe’de bulunan 8 farklı binada görev yaptığını hatırlatan Ateş, “Yeni genel merkezimiz Deniz Tower en son teknolojiyle donatılmış akıllı bir bina. Biz binayı satın alma opsiyonu ile 10 yıllığına kiraladık. Ağustos’tan-Aralık sonuna kadar geçen çok kısa bir sürede banka için en uygun şartları hazırlayıp taşındık” diye konuştu. Denizbank’ın 21 milyon dolara kiraladığı Deniz Tower, 32 kattan oluşuyor.

Denizbank Genel Müdürü Hakan Ateş, neden taşınmadığı konusunda, “Ben, ‘Gemiyi en son kaptan terkeder’ diye biraz yavaş davrandım” dedi.

Hürriyet