Deluxia Park Business projesi lansmana özel 603 bin TL’den başlayan fiyatlarla satışa sunuldu. Projede 48 ay vade farksız taksit imkanı bulunuyor…

Teknik Yapı İstanbul Maltepe’de Dragos Çayı’na sıfır konumdaki yeni projesini görücüye çıkardı. Diktaş Ören Bayan Fabrikası’nın yerinde yükselen Deluxia Park Business A plus ofis projesi olarak inşa ediliyor.

500 milyon TL yatırımla yaşama geçirilen Deluxia Park Business projesi Leed Gold sertifikasına aday bir şekilde tasarlandı. 35 katlı bir kule ve yatay bazadan meydana gelen projede 400 adet ofis ve 15 adet mağaza bulunuyor.

Modüler sistemde dizayn edilen Deluxia Park Business projesinde ofislerin alanları 68 metrekare ile 378 metrekare arasında değişiyor. Projede çeyrek kat, yarım kat ve tam kat gibi birleştirmeler yapılabiliyor. Ofis alıcılarına tam katta bin 316 metrekare ofis imkanı sunuluyor.

14 bin metrekare arsa alanı üzerinde hayata geçirilen Deluxia Park Business projesi 85 bin metrekare inşaat alanına sahip. Projede yaklaşık 40 bin metrekare satılabilir alan bulunuyor.

Lansmana Özel 603 Bin TL’den Başlıyor
Deluxia Park Business projesinde KDV dahil ofis fiyatları 712 bin 248 TL’den başlıyor. Projede lansmana özel fiyatlar 603 bin TL’den başlıyor. Projede metrekare fiyatları 7 bin 700 TL olarak belirlendi.

48 Ay 0 Faiz İmkanı
Fiyat avantajının yanı sıra 100 ay yüzde 0,79 faizle banka kredisi ve yüzde 30’u peşin kalanı 48 ay vade farksız firma bünyesinde taksitlendirme imkanı sunuluyor.

36 Ayda Teslim
Teslimlerin 36 ay sonra yapılması planlanan projede toplantı salonu, otopark, sekreterya gibi birçok ek ihtiyaç, istenildiği zamanda kiralanabiliyor. Projede gym center, restoran ve cafe gibi alanlarda bulunuyor. Bu kiralanabilir alanların gelirleri ile aidatların düşürülmesi hedefleniyor.

İlk Örnek Ofis

Teknik Yapı, Deluxia Park Business projesinin satışında bir ilk gerçekleştiriyor. Şirket 127 metrekare büyüklüğünde bire bir örnek ofis hazırlıyor. Örnek ofis projesinin satış ofisinde ziyaret edilebilecek.

2018’in İlk Yarısında 3 Yeni Proje
Toplantı sonrası soruları yanıtlayan Teknik Yapı Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Umut Durbakayım, 2018 yılının ilk yarısında 3 yeni projeye başlayacaklarını ve tüm projelerinin büyüklüğünün 4 milyar TL’ye ulaşacağını söyledi.

Durbakayım, “Halk GYO ile geçtiğimiz aylarda ortalık yaptığımız İzmir Alsancak projemize başlayacağız. Proje çalışmaları devam ediyor. Fikirtepe Ziverbey bölgesinde yeni bir projemiz var. Oraya 2018’in ilk çeyreğinde kazmayı vuracağız. Bir de Kartal’da yıkımlarına başladığımız Yücel Sitesi var. Orada da bin konutluk bir proje yapacağız” dedi.

“Artık Uçan Kar Marjları Yok”
Sektöre ilişkin değerlendirmede bulunan Teknik Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Nazmi Durbakayım, artık eski kar marjlarının olmadığını açıkladı. Durbakayım, “Eskide 1/3 arsa, 1/3 inşaat maliyeti, 1/3 kardı. 2008’den beri indire indire kar marjı kalmadı. Bu yüzden artık kar marjından bahsedilmiyor. Büyük projelerde yüzde 6 ile yüzde 10 arasında kar edilebiliyor. Artık uçan kar marjları yok” diye konuştu.

“Katolik Nikahı Gibi Olmalı”
Farklı sektörden inşaat sektörüne gelip, umduğunu bulamayınca gidenlere dikkat çeken Durbakayım, “Sektör uzaktan çok karlı gözüküyor. Her sektörden bizim sektöre gelirler, umduğunu bulamayınca giderler. İnşaat sektörüne gelenler Katolik nikahı yapacaklar. Girdiklerinde çıkmayacaklar. Önümüzdeki dönemde daha çok hesap kitap yapılacağı bir döneme gireceğiz. Vatandaşın alım gücü belli, buna göre üretim yapıldığı sürece sektördeki canlılık devam eder” dedi.

Maide KARADAĞ YAKOVİDİS/Emlakmetrekare