Hürriyet Gazetesi haberine göre bir taraftan yeni stadını yapan bir taraftan da Süper Lig’de 6 maçtır kazanan siyah beyazlılarda Başkan Fikret Orman “Stadımız bittikten sonra basketbol ve diğer spor alanlarıyla alakalı önemli bir spor kompleksi inşa edeceğiz” dedi.

BEŞİKTAŞ ile petrol ve doğalgaz şirketi Lukoil arasında işbirliği anlaşması imzalandı. Nevzat Demir Tesisleri’ndeki tanıtıma, Başkan Fikret Orman ve Lukoil Türkiye Genel Müdürü Alexander Terletskiy katıldı. Orman, önemli bir anlaşma imzaladıklarını belirterek, “Taraftarımız, Beşiktaş Lukoil Kart kullanarak hem indirim kazanacak hem de kulübümüz tahmin ediyorum yılda 3 milyon liranın üzerinde bir gelir elde edecek” diye konuştu.

BAŞARI SPONSOR DEMEK

ORMAN stat inşaatının tamamlanmasının ardından spor salonu için çalışmalara başlayacaklarını da söyledi. Önemli bir spor kompleksi inşa etme hedefleri olduğunu aktaran Beşiktaş Başkanı, “O kompleksin isim hakkı ve basketbol takımımızın bundan sonraki süreçteki sponsorlukları da dahil olmak üzere bazı çalışmalarımız var. Ne kadar başarılı olursak o kadar fazla sponsor gelir” şeklinde konuştu.

BAŞKA PROJELER DE OLACAK

TERLETSKİY ise “Halihazırda 100 binden fazla kart taraftarlara ulaşmış durumda. İnanıyorum ki içinde yer alan tüm paydaşlara muazzam faydalar sağlayacak” diye konuştu.
Terletskiy, gelecek yıllarda farklı alanlarda da siyah beyazlılarla işbirlikleri yapabileceklerini anlatarak, “Bu adımı atmak çok önemliydi. Bir sonraki sezonda gidişata göre durumu değerlendireceğiz” dedi.

Hürriyet