Başbakanlık AB Bakanlığı’ndan istifa eden Müslüm Doğan’ın yerine atanan Beril Dedeoğlu, 1961 yılında Ankara’da doğdu. Peki Beril Dedeoğlu kimdir?

 

Beril Dedeoğlu, Galatasaray Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölüm Başkanlığı görevini yürütmektedir.

Lise eğitimini Galatasaray Lisesi’nde tamamlayan Beril Dedeoğlu, üniversite eğitimini ise İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümü’nde tamamlamıştır.

Akademik kafriyerine Prof. Dr. Esat Çam’ın asistanı olarak başlangıç yapan Beril Dedeoğlu, İstanbul Aydın Üniversitesi ve Gaziantep Hasan Kalyoncu Üniversitesi’nde dersler vermektedir.

Avrupa Birliği, Türkiye’nin dış politikası ile uluslararası güvenlik konularında çalışan Beril Dedeoğlu, 1961 yılında Ankara’da dünyaya gelmiştir.

1999 senesinde Galatasaray Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü’nde doçent, 2005 senesinde ise profesör olan Beril Dedeoğlu, Eylül 2015 itibariyle Başbakanlık AB Bakanlığı’ndan istifa eden Müslüm Doğan’ın yerine atanmıştır.

 

 

Haber Merkezi/Emlakmetrekare.com