Başakşehir Belediyesi, Bahçeşehir’e ikinci bir gölet park kazandırdı.

Bahçeşehir Hoşdere mevkiinde yaklaşık 150 bin metrekare toplam alana inşa edilen ve ortasında 7 bin metrekarelik biyolojik gölet olan Hayatpark’a 128 tür bitki ekilirken, çeşitli türde toplam bin 600 adet ağaç dikildi. Parkın içinde aydınlatmayı destekleyen güneş enerji panelleri yer alıyor. Ayrıca elektrikli araçların çoğalmaya başlaması sebebiyle Elektrikli Şarj İstasyonu kuruldu. 4 tane elektrikli araç şarj ünitesinin bulunduğu istasyon üzerindeki güneş enerji panelleri ile desteklendi.

Ortasında 7 bin metrekarelik devasa biyolojik gölet olan Hayatpark içerisinde çınar, çam, ıhlamur, manolya gibi toplam bin 600 adet ağaç dikildi. 7’den 70’e herkesin vakit geçirmesi hedeflenen parkta, çeşitli yaş gruplarına göre oyun alanları, spor alanları, bisiklet yolu, koşu parkuru, mini golf, kaykay pisti, piknik alanı, basket sahası ve tenis kortu mevcut. Parkta ayrıca küçük çaplı sanatsal etkinlikler için Amfi Tiyatro sahnesi de yapıldı.

2 BİN 500 KİŞİLİK CAMİ

Göletin yanına inşa edilen 2 bin 500 kişilik caminin, üç tarafı sularla çevrili. Yanına inşa edilen ve eski Osmanlı evlerini andıran kurs binası girişi kafeterya hizmeti verecek.

“İLÇEYE 2 MİLYON METREKARE YEŞİL ALAN KAZANDIRDIK”

Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu, Bahçeşehir Gölet bölgesinde yürüyüş yolu ve çevre düzenlemesi yaptıkları esnada bazı grupların belediyeyi yeşile düşmanlığı ile suçladığını söyleyerek, “Hayatpark ve Tatarcık Parkı ile Bahçeşehir’e 170 bin metrekare yeşil alan kazandırdık. Kayaşehir’de inşaatları tamamlanmak üzere olan 360 bin metrekarelik Botanik Park ve 1 buçuk milyon metrekarelik Kayapark tamamlandığında ilçeye toplamda 2 milyon metrekare yeşil alan daha kazandıracağız. Kişi başına 20.7 metrekare yeşil alan ile İstanbul’un en yeşil ilçelerinden biriyiz. Başakşehir’e kazandırdıkları eserler ve yeni yeşil alanlardan dolayı TOKİ ve Emlak Konut’a teşekkür ediyoruz” dedi.