Antalya’ya 3. havalimanı geliyor!

Batı Antalya Havalimanı’nı yapmak için çalışmalara başladıklarını açıklayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “2022 yılına kadar tamamlayıp hizmete açmayı planlıyoruz” ifadesini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Antalya’da yaşanan hortum felaketinin 100 milyon liralık zarara yol açtığını açıkladı. Gelişmeleri yakından takip ettiklerini belirten Erdoğan, “Gereği yapılacak” dedi.

Batı Antalya Havalimanı’nı yapmak için çalışmalara başladıklarını açıklayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “2022 yılına kadar tamamlayıp hizmete açmayı planlıyoruz” ifadesini kullandı.

Konuşmasının sonunda Antalya adaylarını açıklayan Cumhurbaşkanı Erdoğan; Alanya, Kemer, Korkuteli ve Finike’de ‘Cumhur İttifakı’ kapsamında MHP’nin adaylarının destekleneceğini belirtti.

Cumhur İttifakı olarak inşallah bu seçimlerde 31 Mart akşamı zillet ittifakını da illet ittifakını da layık oldukları yere göndermeye var mıyız? Antalya’nın bu seçimlerde de tercihini hizmet siyasetinden gönül belediyeciliğinden kullanacağına inanıyorum.

Antalya sadece ülkemizin en kadim şehirlerinden biri değil aynı zamanda gerçek bir dünya şehridir. Geçtiğimiz yıl bu şehri ziyaret eden turist sayısı 12,5 milyon oldu. Dünyanın dört bir yanından misafir ettiği insanlarla turizmde marka olan Antalya dünyanın dört bir yanına ihraç ettiği tarım ürünleri ile bu alanda da bir markadır. Ev sahipliği yaptığı G20 gibi EXPO gibi dev organizasyonlarda ülkemizi mahcup etmemiştir. Antalya’yı daha büyük başarılara hazırlamak istiyoruz. Biz Antalya’yı sadece turizmin değil gönüllerin de başkenti olarak görüyoruz.

LAF DEĞİL , İCRAAT YAPIYORUZ

Biz Antalya’yı sadece turizm alanında değil her konuda en iyi hizmetlere kavuşturmak için çalışıyoruz. Son 16 yılda Antalya’ya 40 katrilyon yatırım yaptık. 4 üniversite kurarak üniversite sayısını 5’e çıkardık. Antalya’da 3 tane Millet Bahçesi projemiz bulunuyor. Sağlıkta 20’si hastaneden oluşan 56 sağlık tesisi yaptık. 11 adet sağlık tesisimizin inşası devam ediyor. Şehir Hastanesi’nin de ihale süreci devam ediyor. TOKİ vasıtasıyla Antalya’da 4 bin 432 konut projesini hayata geçirdik. İhtiyaç sahibi vatandaşlarımıza 2,5 katrilyon bu devlet resmen destek vermiştir. 2002 yılına kadar Antalya’ya 195 kilometre bölünmüş yol yapılmışken biz bunu 640 kilometreye çıkardık. Şu an Antalya’da toplam maliyeti 13 katrilyon lira olan yol yapımı projelerimiz sürüyor. Biz icraat yapıyoruz laf değil. Eserlerimizle ortadayız.

  1. HAVALİMANINI YAPACAĞIZ

Şimdi Antalya’ya üçüncü bir havalimanı Batı Antalya Havalimanı’nı yapmak için çalışmalara başladık. Havalimanını inşallah 2022 yılına kadar tamamlayıp hizmete sunmayı hedefliyoruz.

Antalya aynı zamanda bir tarım şehridir. Bunun için de baraj ve göletler son derece önemli. Antalya’ya 19 baraj ve 3 gölet inşa ettik. Ayrıca 10 baraj ve 2 gölet daha yapıyoruz. Antalya’da 472 bin dekar araziyi sulamaya açtık. Antalya’nın 2045 yılına kadar içme suyu ihtiyacını karşılamak için içersinden araç geçen dev borularla isale hattı inşa ediyoruz. Böylece Antalya’nın içme suyu gibi bir problemi asla olmayacak. Antalyalı çiftçilerimize 1,1 katrilyon liralık tarımsal destek verdik. 196 bin Antalyalı işverenimize 4 katrilyon liralık teşvik sağladık. Önümüzdeki dönemde inşallah Antalya’yı büyütmeye yükseltmeye devam edeceğiz.

AK Parti Türkiye’ye ve Antalya’ya hizmet etmiştir, yatırım yaptımıştır, eser kazandırmıştır. İnşallah iktidar ve belediye el ele vermek suretiyle Antalya’mıza eserler kazandıracağız.

1994 Mart’ında belediyelerde biz CHP belediyesinden İstanbul’da dev çöplükleri aldık. Vahşi çöplükleri aldık. Sular akmayan bir İstanbul ve tankerler sular getiriyordu işte o tankerlerle sular taşınıyordu. Bunları yaşadık fakat biz Istranca Dağları’nı delerek 180 kilometreden İstanbul’a suyu getirdik. Bir de alternatiflerini hazırladık. Boğaz’ın altından Anadolu’dan Avrupa’ya su aynı şekilde yine alternatif Avrupa Yakası’ndan Anadolu Yakası’na su.

81 vilayetimize ve vatandaşımıza hep aynı mesafede bulunduk hep aynı hizmetleri götürdük hep aynı muhabbetle baktık hepsini bir ve beraber kucakladık. Hamdolsun milletimiz de bize aynı anlayışla baktı. İşte 16 yıldır hep bizi iktidarda tuttu. Türkiye’den her kesimden oy alabilen tek parti AK Parti’dir.

Paylaş

Son Yayınlananlar

Alarko Carrier’dan Yazı Serinleten Kampanya Fırsatı!

Alarko Carrier’dan Yazı Serinleten Kampanya Fırsatı!

Alarko Carrier'ın,iki adet Toshiba Shorai klima alana,ilkinin KDV’si Alarko Carrier’dan, İkincisi %50 İndirimli kampanya fırsatı devam ediyor. Alarko Carrier’ın Türkiye…

% gün önce
KALE ÇELİK KAPI’DAN TİCARİ ALANLAR İÇİN KALE HİBRİT DEPO KAPISI

KALE ÇELİK KAPI’DAN TİCARİ ALANLAR İÇİN KALE HİBRİT DEPO KAPISI

KALE ÇELİK KAPI’DAN TİCARİ ALANLAR İÇİN KALE HİBRİT DEPO KAPISI Kale Çelik,AVM’ler, iş merkezleri gibi ticari alanlar için “Kale Hibrit…

% gün önce
Sign Of The City Awards, Yeniliklerle Başladı !

Sign Of The City Awards, Yeniliklerle Başladı !

Gayrimenkul sektöründe 5 yıldır prestijli bir imza olarak varlığını sürdüren Sign of the City Awards (SotCA) için geri sayım başladı.…

% gün önce
Milli Emlak Genel Tebliği’nde Değişiklik Resmi Gazete’de !

Milli Emlak Genel Tebliği’nde Değişiklik Resmi Gazete’de !

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından Milli Emlak Genel Tebliği'nde değişiklik yapılmasına dair yeni tebliği bugün resmi gazetede yayımlandı. Milli Emlak…

% gün önce
Milli Emlak Genel Tebliği Resmi Gazete’de Yayımlandı

Milli Emlak Genel Tebliği Resmi Gazete’de Yayımlandı

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından Milli Emlak Genel Tebliği bugün resmi gazetede yayımlandı. Yayımlanan Milli Emlak Genel Tebliği tam metni;…

% gün önce
Rönesans,Dünyanın En Büyük 33’üncü Müteahhitlik Şirketi

Rönesans,Dünyanın En Büyük 33’üncü Müteahhitlik Şirketi

Rönesans İnşaat, Engineering News Record’un (ENR) “Dünyanın En Büyük 250 Uluslararası Müteahhitleri” 2019 listesinde 2018’e göre üç sıra birden yükselerek…

% gün önce