Alkoçlar konkordato talep etti!

1400 yatak kapasiteli 3 otelin işletmecisi ve yüzde 100 Ender Alkoçlar’ın sahibi olduğu Alkoçlar Otelcilik ve Turizm AŞ, konkordato talebinde bulundu.

ava dilekçesinde Alkoçlar, borçlarına 9 ay erteleme ile ödeme takviminin de 3 eşit taksitte 3 yıllık olması teklifinde bulundu.
Turizm sektöründe 1950’li yıllardan bu yana faaliyet gösteren Alkoçlar, konkordato talep etti. Dava dilekçesinde, şirketin icra takipleri baskısı ile faaliyetlerini sürdürememe tehlikesi yaşadığı kaydedilerek, yaşanan nakit darboğazın ise geçici olduğu vurgulandı.

1400 yatak kapasitesi olan Kemer, Bodrum ve Alaçatı’daki 3 otelin işletmeciliğini yapan ve yüzde 100’ünün Ender Alkoçlar’a ait olduğu Alkoçlar Otelcilik ve Turizm AŞ, İstanbul Ticaret Mahkemesi’nde geçen hafta açtığı dava ile konkordato talebinde bulundu. 2015 yılı ve sonrası yaşanan bir dizi olumsuz olayın Türkiye turizm sektörünü olumsuz etkilediği belirtilen dava dilekçesinde, Alkoçlar’ın da süreçten etkilendiği kaydedildi. Dava dilekçesine göre, hak edişlere karşın tahsilatların uzun vadeli çeklerle yapıldığı, bu durumun da mali dengeyi sarstığı kaydedildi.

Dava dilekçesinde, turizm sektörünün gelecek yıl ve sonrası için olumlu bir tablo çizdiği kaydedilerek kurlardaki artışın da şirketin faaliyetlerine olumlu katkı yapmasının beklendiği kaydedildi. Dilekçede ayrıca, “Şirket, vadesi gelen borçları ödeyememe ve icra takipleri baskısıyla faaliyetlerini sürdürememe tahliyesi ile karşı karşıyadır” denilerek, 64.8 milyon liralık borcun ödenmesi için süre talebinde bulunuldu. Dava dilekçesinde şirket borçlarının ödemesi için 9 ay erteleme istendi. Dilekçede, ödeme takviminin de 3 eşit taksit halinde 3 yıl içinde olması teklifinde bulunuldu.

KREDİ VERMİYORLAR

Şirket adına davayı açan Avukatı Emre Ergenç, Hürriyet’e yaptığı açıklamada “Başvuru ile tüm paydaşlar korunması amaçlanıyor. Bin 300 kişiye istihdam sağlayan şirketin devamlılığını sağlamak istiyoruz. Bankalar yüksek faizle dahi kredi kullandırmıyor. Bu nedenle geçici nakit sıkıntısı oluştu. Nakit akışını düzenlemek ve yeni sezona sorunsuz girebilmek için vadeli konkordato ile borçları yeniden yapılandırmayı talep ettik” dedi.

Ender Alkoçlar kimdir?

Hülya Koçyiğit ve eşi Selim Soydan mutlu bir evliliğe sahip. Peki Hülya Koçyiğit kızı Gülşah, damadı Ender Alkoçlar ve torunları Neslişah ile Aslışah Alkoçlar kimdir? Ailenin ünlü damadı da Engin Altan Düzyatan’dan başkası değil.

Gülşah Alkoçlar zengin işadamı Ender Alkoçlar ile evli. Alkoçlar turizm sektöründe iş yapıyor ve ultra lüks otelleri ile biliniyor. Gülşah Alkoçlar ile Ender Alkoçlar’ın 2 çocukları oldu.

Gülşah Alkoçlar kimdir?

Yeşilçam’ın ünlü oyuncusu Hülya Koçyiğit ve eski milli futbolcu Selim Soydan’ın çocuğu olan Gülşah Soydan 1969 senesinde dünyaya gelmiştir. Yeşilçam döneminin “Güllüşah”, “Küçük Anne”, “Yeşilçam’ın dört yapraklı yoncası” gibi lakaplarla anılan, akıllarda kalmış çocuk oyuncusudur. Otel işletmecisi olan Ender Alkoçlar ile evlendikten sonra Alkoçlar soyadını almıştır. İkili evlendiğinde Gülşah Soydan henüz 18 yaşındaydı. Sinema kariyerini, 18 yaşında bir otel sahibesi olarak sonlandırmıştır.
Mesleğinden dolayı, hayatı yolculuklarla geçmiştir. Sosyetenin en önemli turizmcilerinden olmuştur. Alkoçlar ailesi, Gülşah Soydan ve Ender Alkoçlar’ın evliliğinden kurulmuştur. Gülşah Soydan Alkoçlar ve Ender Alkoçlar’ın evliliğinden isimleri Neslişah ve Aslışah olmak üzere iki kız çocukları olmuştur.Gülşah Soydan’ın büyük kızı Neslişah Alkoçlar da aynı annesi gibi genç yaşta evlenmiştir.
Kızı Neslişah Alkoçlar evlendiğinde 21 yaşındaydı, Gülşah Soydan Alkoçlar ise  40 yaşındaydı.Ancak Neslişah Alkoçlar’ın bu evliliği uzun sürmedi ve çift kısa sürede boşandı.
2015 senesinde göğüs kanseri teşhisi konan Gülşah Soydan Alkoçlar, hastalık sebebiyle kemoterapi tedavisi görüyordu. Aynı senenin Haziran ayında yaptığı açıklamada sağlığına kavuştuğunu belirtti.
2014 senesinde, son zamanlarda adından sıkça söz ettiren oyuncu Engin Altan Düzyatan ile, Gülşah Soydan Alkoçlar’ın kızı Aslışah Alkoçlar dünya evine girdi ve 2016 senesinde çocukları oldu. Gülşah Soydan Alkoçlar da henüz 45 yaşında anneanne oldu.

Paylaş

Son Yayınlananlar

Yapı Ruhsatı Standardına İlişkin Tebliğ Yürürlükten Kaldırıldı

Yapı Ruhsatı Standardına İlişkin Tebliğ Yürürlükten Kaldırıldı

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ''YAPI RUHSATI'' standardına ilişkin tebliğin yürürlükten kaldırılmasına dair tebliği bugün resmi gazete'de yayımlandı. Bugün Resmi Gazete'de…

% gün önce
Alarko Carrier’dan Yazı Serinleten Kampanya Fırsatı!

Alarko Carrier’dan Yazı Serinleten Kampanya Fırsatı!

Alarko Carrier'ın,iki adet Toshiba Shorai klima alana,ilkinin KDV’si Alarko Carrier’dan, İkincisi %50 İndirimli kampanya fırsatı devam ediyor. Alarko Carrier’ın Türkiye…

% gün önce
KALE ÇELİK KAPI’DAN TİCARİ ALANLAR İÇİN KALE HİBRİT DEPO KAPISI

KALE ÇELİK KAPI’DAN TİCARİ ALANLAR İÇİN KALE HİBRİT DEPO KAPISI

KALE ÇELİK KAPI’DAN TİCARİ ALANLAR İÇİN KALE HİBRİT DEPO KAPISI Kale Çelik,AVM’ler, iş merkezleri gibi ticari alanlar için “Kale Hibrit…

% gün önce
Sign Of The City Awards, Yeniliklerle Başladı !

Sign Of The City Awards, Yeniliklerle Başladı !

Gayrimenkul sektöründe 5 yıldır prestijli bir imza olarak varlığını sürdüren Sign of the City Awards (SotCA) için geri sayım başladı.…

% gün önce
Milli Emlak Genel Tebliği’nde Değişiklik Resmi Gazete’de !

Milli Emlak Genel Tebliği’nde Değişiklik Resmi Gazete’de !

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından Milli Emlak Genel Tebliği'nde değişiklik yapılmasına dair yeni tebliği bugün resmi gazetede yayımlandı. Milli Emlak…

% gün önce
Milli Emlak Genel Tebliği Resmi Gazete’de Yayımlandı

Milli Emlak Genel Tebliği Resmi Gazete’de Yayımlandı

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından Milli Emlak Genel Tebliği bugün resmi gazetede yayımlandı. Yayımlanan Milli Emlak Genel Tebliği tam metni;…

% gün önce