45 Bin Dolara Amerika’da İş Yeri Açma Fırsatı!

ABD’nin en bilinen gayrimenkul danışmanlarından Lead Consulting Group CEO’su Emel Onur, uluslararası satış ve pazarlama danışmanlığını verdiği, Florida Eyaleti West Palm Beach şehrinde yer alan “Tiffany Offices” ile Türk girişimcilerini buluşturmaya hazırlanıyor.

İşlerini Amerika pazarına açmayı düşünen Türk girişimcilerinin ve iş adamlarının başlangıç noktası olacak proje; Florida’nın en gözde bölgesi Palm Beach’te 45 bin dolardan başlayan fiyatlarla satışa sunuluyor.Projede 16 m2 ile 45 m2 arasında net alanları olan ofislerin net m2 fiyatları 3000 dolar civarında.İki katlı olan projede ilk satışa çıkan bölümde 27 işyeri bulunuyor.Projede otopark alanları mevcut.

Lead Consulting Group CEO’su Emel Onur’un uluslararası satış ve pazarlama danışmanlığını verdiği; Amerika’nın en prestijli bölgelerinden Florida Eyaleti West Palm Beach şehrinde bulunan “Tiffany Offices” projesi, 2 Ağustos 2019 Cuma günü düzenlenen bir toplantıyla basına tanıtıldı.

Türkiye’de üretelim ABD’de satalım…

Amerikan Milli Emlakçılar Derneği TÜRKİYE, LÜBNAN VE BAE KÜRESEL Elçisi Emel Onur toplantıda yaptığı konuşmada “2006 beri Türkiye’den Amerika’ya gelen yatırımcılara vergi mevzuatı, emlak alım ve Amerika’da iş kurma konularında danışmanlık hizmeti veriyorum. Pek çok kişi Amerika’da iş kurmak istiyor ama nereden başlayacağını bilemiyor ve bu sürecin gerçekte olduğundan daha zor olduğunu düşünüyorlar” dedi.

Türkiye’den ve dünyadan birçok ünlü isme gayrimenkul alanında danışmanlık veren Miami’nin en bilinen emlak danışmanlarından Emel Onur “Dünya Bankası’nın yaptığı araştırmaya göre ABD’de yeni iş kurmanın Türkiye’ye göre beş kat daha kolay olduğuna dikkat çekerek şunları söyledi:

“325 milyonluk nüfusu ve 20 trilyon dolarlık büyüklüğüyle ABD, dünyanın en büyük pazarlarındandır. Hane halkı yıllık geliri 59 bin doları aşıyor. Bu gelir dünyadaki en yüksek orandır. Tüketim malları pazar araştırması, ürün yeniliği, üretim, markalaşma ve pazarlama konularında da dünya lideri. Aynı zamanda dünyanın dört bir yanından gelmiş çok yetenekli iş gücü sunan bir ülke. Bu özellikleriyle hemen her ölçekteki şirket için büyüme fırsatları sunuyor. Bu amaçla Türk girişimcilere diyoruz ki; ‘Türkiye’de yapalım, üretelim, yaratalım, Amerika’ya satalım. Gelin işinizi Amerika’ya taşıyalım.” dedi.

Florida Eyaleti cazip koşullar sunuyor

Florida’nın uluslararası havaalanı, liman, karayolu ve demiryolu ağlarıyla ABD’den Avrupa ve Latin Amerika’ya dünyanın en gelişmiş taşıma sistemlerine sahip bir bölge olduğunu belirten Onur, dünya çapında birçok şirketin bölgesel merkezlerine, uluslararası bankacılık ve 87 ülkeyi temsil eden konsolosluk birliğine sahip olmasının yanı sıra depolama, dağıtım ve üretim gibi başka tesislerin de yer almasının Florida eyaletini yatırım için cazip kıldığına dikkat çekti.

Yatırım yapacaklara 30 yılı aşkın sürede bu ülkede yaşayan tecrübeli ve profesyonel ekiple danışmanlık verdiklerini söyleyen Onur, “ABD’de yatırım yapmak isteyenlerin merak ettiği diğer hususta yatırımlarını nerede yapacakları konusu. Çünkü Amerika’da eyalet sistemi var ve her eyaletin kendi vergi sistemi ile iş kurma mevzuatı farklı. Florida, Amerika’daki eyalet gelir vergisi almayan altı eyaletten biri. Bu yüzden son zamanlarda Türkler tarafından kurulan işyerlerinin çoğunluğu New York ve Los Angeles gibi popüler ama yüksek vergi alan eyaletler yerine, Florida, Texas ve Delaware gibi vergi avantajı olan eyaletlerde oluyor” dedi.

2020 Sonu Teslim

Proje sahiplerinden Türkiye’nin en güvenilir ve güçlü şirketlerinden GNCR Holding Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Güçlü Gencer ise yaptığı konuşmada “Yeni bir girişim, proje ya da şirket için bir adres ve ofis gerekli. Bu nedenle Tiffany ofisleri projesine başladık. Amerika’da bir ofis açmak isterseniz ya bir ofis binasını tümünden satın alacaksınız ki bu çok yüksek yatırım gerektiriyor ya da ofis kiralayacaksınız ki bu da ağır kontrat koşulları içeriyor.

Bölgenin son dönemde Türk yatırımcılar için cazip hale gelmesinden dolayı satılık bireysel ofis bulmak neredeyse imkânsız. Tiffany Office projemiz ile bu ihtiyacı karşılamayı amaçlıyoruz. Projemiz, Florida Eyaleti’nin West Palm Beach’te bölgenin kuzey, güney rotasındaki başlıca ulaşım damarlarından biri olan I-95 otoyolu çıkışına çok yakın bir lokasyonda yer alıyor. 16 metrekare ile 42 metrekare arasında değişen 27 iş yerinin olacağı projemizde ofisleri yeni işletmelerin ihtiyacına cevap verecek şekilde, detaylı ve özenli bir renovasyonla 2020 sonu tamamlayarak sahiplerine teslim edeceğiz” dedi.

Projenin satış ve pazarlama danışmanlığını yürüten Emel Onur, konuşmasının devamında işini, ürünlerini ve hayallerini Amerika’ya taşımak isteyen Türk girişimciler için başlangıç noktası olacak Tiffany Offices’ten ofis alacak yatırımcılara; şirket kurulumu, bankada hesap açılımı, göçmenlik ve benzeri ek hizmetler de sunacaklarını ifade etti. Tiffany Offices’ten ofis alanların; gerekli şartları sağlaması halinde son yılların gözde vizesi olan E-2 vizesine başvurabileceğini E-2 vizesi alanların da ABD’de aileleriyle birlikte yaşam, eşlerinin çalışma, çocuklarının da eğitim hakkı elde ettiğini belirterek işlerini, ürün ve hizmetlerini dünyanın en büyük pazarına açarak ailelerine de yeni bir yaşam sunabileceklerini vurguladı.

Paylaş

Son Yayınlananlar

BEKO’NUN YENİ 100 KADIN BAYİ PROJESİNE YOĞUN İLGİ!

BEKO’NUN YENİ 100 KADIN BAYİ PROJESİNE YOĞUN İLGİ!

Ev teknolojilerinin lider markalarından Beko’nun, bayi ekosisteminde kadınların temsiliyetini artırmak amacıyla geçtiğimiz Mart ayında başlattığı projeye şimdiye kadar 607 kişi…

% gün önce
İŞTE TÜRKİYE’Yİ DÜNYA İKİNCİLİĞİ’NE TAŞIYAN PROJELER !

İŞTE TÜRKİYE’Yİ DÜNYA İKİNCİLİĞİ’NE TAŞIYAN PROJELER !

Türkiye “Dünyanın En Büyük 250 Uluslararası Müteahhidi” listesinde, 44 firma ile yer alarak dünya liginde Çin’in ardından ikinciliğini korudu. Türkiye’den…

% gün önce
TÜRK İNŞAAT SEKTÖRÜ IRAK PAZARINA ODAKLANIYOR

TÜRK İNŞAAT SEKTÖRÜ IRAK PAZARINA ODAKLANIYOR

Basra ve Kuzey Irak bölgelerinin petrol gelirlerinin merkezi hükümete geçmesiyle birlikte büyük bir dönüşüme hazırlanan Bağdat, özellikle Türk firmalar olmak…

% gün önce
Yapı Ruhsatı Standardına İlişkin Tebliğ Yürürlükten Kaldırıldı

Yapı Ruhsatı Standardına İlişkin Tebliğ Yürürlükten Kaldırıldı

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ''YAPI RUHSATI'' standardına ilişkin tebliğin yürürlükten kaldırılmasına dair tebliği bugün resmi gazete'de yayımlandı. Bugün Resmi Gazete'de…

% gün önce
Alarko Carrier’dan Yazı Serinleten Kampanya Fırsatı!

Alarko Carrier’dan Yazı Serinleten Kampanya Fırsatı!

Alarko Carrier'ın,iki adet Toshiba Shorai klima alana,ilkinin KDV’si Alarko Carrier’dan, İkincisi %50 İndirimli kampanya fırsatı devam ediyor. Alarko Carrier’ın Türkiye…

% gün önce
KALE ÇELİK KAPI’DAN TİCARİ ALANLAR İÇİN KALE HİBRİT DEPO KAPISI

KALE ÇELİK KAPI’DAN TİCARİ ALANLAR İÇİN KALE HİBRİT DEPO KAPISI

KALE ÇELİK KAPI’DAN TİCARİ ALANLAR İÇİN KALE HİBRİT DEPO KAPISI Kale Çelik,AVM’ler, iş merkezleri gibi ticari alanlar için “Kale Hibrit…

% gün önce